Toma grāmatas #2. Mīļākie stāsti.

Toms nav no tiem bērniem, kas gulētejot grib dzirdēt šūpuļdziesmas (uzstājīgs “mamma, NĒ!” to visai skaidri izsaka), bet vismaz stāstus mēs reizēm pirms miedziņa lasām, īpaši, kopš esam atklājuši stāstu grāmatu sēriju “Martina piedzīvojumi” un tikuši pie manas māsas mīļākās stāstu grāmatas “Īsi džungļu stāsti gultiņā”. Šīs grāmatas patīk tik ļoti, ka Toms mēdz paprasīt tās izlasīt otreiz arī no rīta… Šoreiz pastāstīšu par jau pieminētajām un vēl dažām Toma iemīļotākajām stāstu grāmatām – dažas no tām gan būs jāmeklē savas bērnības plauktos vai bibliotēkās.

Mazie saimnieki ir pirmā stāstu grāmata, kas Tomu ieinteresēja, lai īsinātu ceļu mašīnā. Sākumā interesēja tikai bildes ar dažādiem lauku dzīvniekiem, pēcāk arī pats stāsts par vienu piedzīvojumiem pilnu dienu lauku mājās.


Pūka lielais piedzīvojums. Pūks ir ziņkārīgs kaķēns, kurš viens pats dodas pastaigāties – satiek lielo suni, nobīstas, aizmūk un beigās abi sadraudzējas. Ļoti jauka grāmatiņa, kuras beigās kaķēns kopā ar suni aizmieg, tāpēc piemērota lasīšanai pirms miedziņa. Turklāt grāmatas vākā kaķēna kažociņš ir iestrādāts pūkains.


4 grāmatas no sērijas “Martina piedzīvojumi”:

Kurmis burkānu dārzā. Par šo grāmatu jau stāstīju iepriekš rakstā Toma grāmatas #1.

Jaunie kaimiņi, manuprāt, ir otrā daļa, lai gan stāstu secība nekur nav norādīta. Arī par šo zaķa Martina grāmatiņu varu teikt tikai to labāko, tomēr viena iebilde man ir ilustratoram – tekstā ir pieminēta pīļu mamma ar pīlēniem, bet ilustrācijā attēlots pīļu tētis (no agras bērnības pastaigām Rīgas parkos zinu, ka pīļu mammas ir brūnas, bet pīļu tēti ar zaļu galvu) un šī neprecizitāte mani mazliet kaitina. Tomam visvairāk patīk ilustrācijās attēlotie darba rīki – zāģis, āmurs, mērlente, zīmulis, ķivere – tos visus pēc kārtas viņš prasa nosaukt un cenšas šos vārdiņus atkārtot.

Dēzijas jaunā māja. Šajā stāstā zaķis Martins dodas palīdzēt remontēt māsīcas jauno māju. Atkal jau instrumenti un piedzīvojumi, bet visforšākais ir pats sākums, kur pasta balodis atnes vēstuli!

Pērkona negaiss. Grāmata par rudeni, tāpēc man liekas, ka tā varētu būt pēdējā. Galvenās tēmas, kas caurvij šo stāstu ir draudzība un izpalīdzība.


Īsi džungļu stāsti gultiņā – daudzi jaunieši to atceras kā savas bērnības mīļāko grāmatu, bet diemžēl to iegādāties jaunu šobrīd nav iespējams. Katrā lappusē ir cits ilustrēts stāsts par džungļu iemītniekiem – daudzi ir arī ar pamācošu zemtekstu. Ja jūsu grāmatu plauktos šo grāmatu var atrast, tad noteikti sameklējiet, bērniem patiks un viņi varēs labāk iepazīt džungļu iemītniekus!

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.