Ar adatām pret muguras sāpēm jeb Pranamat ECO

Lai gan gaidīt bērniņu un kļūt par mammu ir vislielākā svētība un neizmērojams prieks, grūtniecība un dzemdības mēdz nākt komplektā ar muguras sāpēm un citām veselības problēmām. Protams, ir arī veselības problēmas, kas grūtniecības laikā pazūd – man tā bija migrēna, bet muguras sāpes gan par sevi lika manīt. Biju iedomājusies, ka pēc bērniņa piedzimšanas tās pāries, bet notika tieši pretēji – īpašais pēcdzemdību atkopšanās režīms lika pastiprināti noslogot muguru, turklāt izrādījās, ka iecelt aizmigušu bērnu gultiņā ir pamatīga slodze tieši mugurai. Tāpat ilgā šūpošanās uz lielās bumbas, lai iemidzinātu zīdaini… Kas to būtu domājis?

Protams, ka muguras sāpēm palīdz vingrošana pie fizioterapeita un masāžas, tomēr tam visam ir jāspēj izbrīvēt laiku, sarunāt, kas pieskatīs bērnu un tamlīdzīgi, turklāt, ja spriežu pēc sevis, tad klasiskā 10 dienu masāžas kursa efekts jūtams apmēram mēnesi vai divus un tad jau plecu un muguras saspringums sāk pamazām atgriezties.

Iemesls, kāpēc es visu šo tagad stāstu, ir tāds, ka tiklīdz es vairākos blogos un Instagram profilos biju izlasījusi par Latvijā ražoto Pranamat ECO masāžas paklājiņu, tā arī gribēju to izmēģināt. Jāatzīst, cena gan lika padomāt, vai man tiešām tāds ir nepieciešams, vai regulāri izmantošu un vai tas dos solītos rezultātus (palīdzēs samazināt muguras un migrēnas sāpes, padarīs ādu gludāku un tvirtāku, kā arī iespējams uzmundrinās saguruma brīdī), bet galu galā nospriedu, ka šis paklājiņš būtu laba dāvana sev kādos svētkos, īpaši ja radi un draugi ir sadāvinājuši naudiņu.

Tā nu arī man ir savs Pranamat! Pirmais iespaids bija glīta kartona kaste ar caurspīdīgu lotosa zieda attēlu, caur kuru redzams manis izvēlētais oranžās krāsas paklājiņš – ļoti gaumīgi! Un tad pats paklājiņš – ass! Pirmais uz tā pamanījās apsēsties mans divarpusgadnieks Toms un momentā pielēca kājās! Šokēts paziņoja, ka paklājs ir ass un ilgi mēģināja mani pārliecināt, ka to ir jāliek ar asumiem uz leju. 😀 Te es gan piebildīšu, ka tik maziem bērniem paklājs īsti piemērots nav (pirms lietošanas jākonsultējas ar ārstu), bet es jau to arī gribēju sev nevis bērnam.

 

Es cenšos atrast laiku pagulēšanai, pasēdēšanai vai pastāvēšanai uz Pranamat ECO paklāja vismaz vienu reizi dienā, bet sev nepārmetu arī, ja kādu dienu tas neizdodas. Ideālā gadījumā es rīta pusē paguļu uz paklājiņa uz muguras kādas 15 minūtes un vakarā otras 15 minūtes uz tā pasēžu reizē palasot kādu žurnālu (esmu mēģinājusi reizē pastrādāt datorā, bet sapratu, ka man tirpst kājas, ja datoru turu klēpī). Citkārt, kad laiskai gulēšanai nemaz neatliek laika, paklājiņu ieklāju krēslā un uz tā pasēžu, kamēr strādāju pie datora, tādējādi jūtot masāžas efektu kājām, dibenam un muguras lejasdaļai.

Lietojot Pranamat ECO masāžas paklājiņu gandrīz divas nedēļas varu teikt, ka jau pirmajās dienās jutu, ka tas tiešām atvieglo muguras sāpes. Man patīk apgulties tā, lai glītie lotosa ziediņi masētu arī kaklu, īpaši, ja nedaudz sāp galva. Man šķiet, ka daļa no masāžas efekta muguras sāpēm ir tā, ka, guļot uz paklājiņa asumiem, automātiski gribas vienmērīgi piespiest tam visu muguru un tas nozīmē atbrīvot muguru nedaudz sasprindzinot vēdera muskuļus, gluži kā fizioterapeiti liek darīt izpildot vēderpreses vingrinājumus.

Es pagaidām vēl tikai mēģinu pieradināties uz paklāja apgulties vai apsēsties bez drēbēm vai kāda plāna auduma, jo manam zemajam sāpju slieksnim tas liekas diezgan durstīgs. Turklāt bieži vien, kad uz tā apguļos, man virsū pamanās apsēsties vai apgulties Toms vai arī kaķis! Un ar papildus svaru duras vēl vairāk! Bet viens gan – bez drēbēm vieglāk ir nogulēt uz muguras nekā nosēdēt.

Pagaidām es vēl nemāku teikt, cik ļoti Pranamat paklājiņš palīdz izvairīties no migrēnas galvassāpēm un kāds ir tā pretcelulīta un ādas tvirtuma uzlabošanas efekts, bet par to es noteikti pastāstīšu pēc kāda laika.

Ak jā, es gribēju nedaudz pieminēt arī jogu. Nepavisam neesmu nekāds jogošanas speciālists, bet arī tai es cenšos atrast nedaudz laika. Tad nu, lai jogošana būtu jautrāka un efektīvāka, atsevišķas jogas pozas var veikt uz šī te asā masāžas paklājiņa. Tas nav viegli un dažbrīd nevar saprast, kā no tās pozas piecelties, bet maza durstīga masāža plaukstām vai pēdām par ļaunu nenāks.

 

Share

2 Comments

 • Līga July 24, 2017 at 11:59

  Jau sen skatos uz šo izslavēto brīnumu un gribu pamēģināt.

  Reply
  • g_maija July 24, 2017 at 12:45

   Ir vērts pamēģināt! 🙂 Palasi mājas lapā par izmēģinājuma periodu, tas, manuprāt, padara pirkumu drošāku.

   Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.