Tūkstoš kilometru pretī saulei

Cik tālu ir jāaizbrauc, lai jau maija sākumā nokļūtu vasarā? Nevajag Tenerifi, tepat Polijā jau ir vasara un +30!

Šis mums bija mazliet citādāks ceļojums, jo ceļojām 3 pieaugušie un 2 bērni (trīsarpus un četrarpus gadus veci). Pirms ceļa skaidrs īsti nebija nekas, kā tas būs, cik tālu tiksim, bet mērķis bija Krakova un tās tuvumā esošās atrakcijas.

Pirmās pārdomas, vai maz kaut kur aizbrauksim, radās tajā brīdī, kad sākām domāt, kurā no mums pieejamajām automašīnām mēs vispār varēsim satilpt. Šādai kompānijai ar vairāk kā diviem pieaugušajiem un vismaz diviem bērniem der reti kurš auto. Diezgan skaidrs, ka bērniem jāsēž vienā rindā, lai braucot var komunicēt, attiecīgi vienam pieaugušajam nācās sēdēt papildvietā bagāžniekā.

Ceļojuma sākotnējais plāns bija sekojošs:

  1. Ceļš Rīga – Varšava, nakts Varšavā;
  2. Ceļš Varšava – Krakova, Krakovas ūdens atrakciju parks, nakts Krakovā;
  3. Atrakciju parks Energylandia;
  4. Dinozauru parks Zatorland, ceļš Krakova – Varšava;
  5. Iepirkšanās Varšavā, ceļš Varšava – Rīga.

Pāris dienas pirms brauciena nolēmām, ka pirmajai naktij riskēsim norezervēt naktsmītni Varšavā. Izvēlējāmies, ka šoreiz nakšņosim divistabu dzīvokļos, lai katrai ģimenei būtu sava istaba un lai būtu iespēja pašiem pagatavot ēst. Mazie pamanījās arī nošmulēties un divos no četriem vakariem mums noderēja iespēja izmantot veļasmašīnu. Izmaksas vienai naktij divistabu dzīvoklī Polijā jaunajos projektos ar samērā svaigu ikea remontu ir ap 40€. Atslēgu saņemšana un nodošana ir tik veikli atstrādāta, ka dzīvokļa saimnieki nemaz nav jāsatiek.

Izrādījās, ka ceļš ar diviem bērniem ir krietni vieglāks nekā ar vienu, jo viņi viens otru periodiski izklaidē. Šķiet, ka kompānijā ir iespējams vienā dienā nobraukt lielāku ceļa gabalu vai vismaz to pašu, tikai bez kašķiem. Tas, ka viens otram samāca muļķības, tāpat ir skaidrs, bez tā neiztikt.

Pirmajā dienā tikām līdz Varšavai kā plānots ar dažām pauzēm pa ceļam. Tā kā mazie Kauņu, kur parasti taisām pirmo lielo pauzi, nogulēja, tad lielākā pauze šoreiz sanāca Mariampoles degvielas stacijā ar vienkāršu izskraidīšanos zālienā.

Otrās dienas rītā ieraudzījām, cik skaistā Varšavas attīstības rajonā ir mūsu apartaments. Skatījāmies un priecājāmies par to, kā pilsēta attīstās mūsu acu priekšā! Varšava vispār ir īpaša ar to, ka katru reizi tur kaut kas ir izmainījies – jaunas ēkas, jauni ceļu pārvadi. Var just, ka šī pilsēta ir dzīva, tā aug un attīstās.

Nedaudz apskatījuši apkārtni pa automašīnas logu, devāmies tālāk uz Krakovu, kur pirms izbraukšanas no Varšavas norezervējām naktsmītni nākamajām divām naktīm. Pa ceļam, nokļuvuši satiksmes sastrēgumā uz autobāņa, kalna galā ieraudzījām Checiny pilsētas karaļa pili un nolēmām tur piestāt, lai izstaigātos. Man nav citu Polijas piļu, ar ko salīdzināt, bet šajā mums sanāca jauka pastaiga ar uzkāpšanu pils tornī. Pilī regulāri notiek arī dažādi pasākumi, tostarp nakts pasākumi, bet ikdienā bērniem līdz 5 gadu vecumam ieeja ir bez maksas, pieaugušajiem 3€.

Pievakarē pāris stundas pavadījām Krakovas ūdens atrakciju parkā. Tas ir viens no lielākajiem ūdens atrakciju parkiem Polijā, bet īpašs ir ar to, ka ūdens tiek attīrīts ar ozonu, tādējādi neradot kairinājumu ādai un acīm, kā arī ir piemērots pat pašiem mazākajiem ūdens mīļotājiem. Šis ūdens atrakciju parks, mūsuprāt, no citiem atšķiras ar ļoti plašo bērnu zonu (kurā ir daudzi dažāda izmēra slidkalniņi un arī ierastais pirātu kuģis), ar integrētu lielo peldbaseinu ar celiņiem (turklāt šeit lielā skaitā ir pieejami gan peldēšanas dēlīši, gan peldriņķi, gan baseina nūdeles), kā arī šeit ir pieejama veiklības atrakcija, kur turoties pie striķiem ir jāiziet peldošo salu taka. Ūdens silts, gaiss tāpat.

Pieaugušajiem 2 stundu biļete izmaksāja ap 10€, bet bērniem līdz 104cm augumam tikai apmēram 0,25€. Ir mazliet negodīgi, ka bērniem virs 104cm biļete maksā gandrīz 9€, lai gan izmantot lielos slidkalniņus un caurules ārpus bērnu zonas arī pieaugušā pavadībā drīkst bērni no 6 gadu vecuma. Plus mīnus piecgadniekiem ūdens parka apmeklējums sanāk salīdzinoši neizdevīgs, bet citādāk mums Krakovas ūdens parks ļoti patika!

Nākošajā dienā devāmies uz stundas brauciena attālumā no Krakovas esošo atrakciju parku Energylandia – tas bija mūsu ceļojuma galvenais un gaidītākais mērķis. Energylandia sevi piesaka kā augstas klases atrakciju parku visa vecuma apmeklētājiem, uzsverot, ka vecākiem nav tikai jānoskatās uz saviem bērniem, kas izbauda atrakcijas, bet tajās jādodas kopā. Šeit tiktiešām ir diezgan plaša bērnu zona ar karuseļiem, traktoriem, džipiem, lidmašīnām un vēl daudz dažādām atrakcijām. Lielākajā daļā no tām bērni vieni paši drīkst doties, kad ir sasnieguši 120cm garumu, toties no 2 gadu vecuma atrakcijas var izbaudīt pieaugušā pavadībā. Kopumā Energylandia aizņem 26 hektārus lielu teritoriju – ir ko izstaigāties! Mēs gan atrakciju parkā ieradāmies tikai ap pusdienlaiku, tāpēc varbūt nebūsim pavisam precīzi savos spriedumos, bet, mūsuprāt, atrakciju parkam Energylandia varētu veltīt divas dienas. Mēs tur bijām līdz pat slēgšanai, mazie braši izturēja visu dienu bez diendusas un pašas mīļākās atrakcijas pat izbaudīja ar atkārtojumu, bet mēs lielie pilnīgi visas interesējošās atrakcijas pat neizmēģinājām. Pavisam īsu brīdi pabijām atrakciju parka pludmalē, jo gluži vienkārši nebijām sagatavojušies, ka tur būs arī ūdens atrakciju daļa. Ja vien nav žēl naudas, tad gan tur pilnīgi visu nepieciešamo var iegādāties uz vietas – peldkostīmus,dvieļus, saulesbrilles, cepures un, protams, arī ēdamos un dzeramos. Pēc atrakcijām ar ūdeni var par maksu izžāvēties speciālās žāvēšanas būdiņās. Jau šobrīd atrakciju parka piedāvājums ir gana plašs, bet jau šogad tiks pabeigta pludmales daļa ar šļūkšanas caurulēm un jauna sausā superatrakcija, no kuras man ir bail jau iedomājoties vien! Pirms vairākiem gadiem paši bijām Vācijas Haideparkā, tāpēc varam diezgan objektīvi salīdzināt to ar Polijas Energylandia – mūsuprāt, šeit ir plašāka un daudzveidīgāka bērnu atrakciju parka daļa, bet pats galvenais pluss poļiem par to, ka gaidīšana uz katru atrakciju iekārtota tā, lai nebūtu jāgaidā tiešos saules staros. No Haideparka tieši trako gaidīšanu karstumā atceramies kā lielo mīnusu, Energylandia tādā ziņā izceļas ar jumtiņiem, apzaļumotām arkām un nojumēm. Vienīgi ieeja atrakcijā šī iemesla dēļ mēdz būt grūtāk ieraugāma.

  

Ja par cenām, tad bērniem līdz 3 gadu vecumam biļetes cena ir apmēram 0,25€ (Tomu, kuram ir 3 pilni gadi, arī ielaida par šādu cenu), līdz 140cm (un grūtniecēm, uzrādot apliecinošu dokumentu) apmēram 15€, bet pieaugušajiem apmēram 27€. Jāsaka gan, ka šajā atrakciju parkā uz katru bērnu prasās līdzi vienu pieaugušo, jo viens pieaugušais vairākus bērnus spēj pieskatīt tikai pāris karuseļos. Līdz ar to, ja kopā nebrauc lielāka kompānija,tad vecāki par pilno biļetes cenu būtībā var izbaudīt tikai bērnu zonas atrakcijas. Atkal jau šķiet, ka 4 līdz 5 gadus veci bērni ir mazliet apdalīti, jo viņi atšķirībā no trīsgadniekiem drīkst izmēģināt vien par 1 vai 2 atrakcijām vairāk. Īpaši cenas piedāvājumi par 0,25€ ir vēl arī dzimšanas dienu gaviļniekiem un jaunlaulātajiem.

 

Pēc atrakciju parkā pavadītas dienas vairs nekam citam nebija spēka, vienīgais, ko gribējām, bija gulēt!

Nākošo rītu solīja lietainu un mūsu ceļabiedri vairs nevēlējās doties uz dinozauru parku, tāpēc nolēmām, ka mazliet apskatīsim lietaino Krakovu caur mašīnas logu un ātrāk dosimies Varšavas virzienā. Varšavā nolēmām vēlo pēcpusdienu pavadīt iepērkoties un labi, ka tā, jo nebijām ievērtējuši, ka arī poļiem maija sākumā ir vairākas brīvdienas – 1.maijs (tajā mums iekrita Energylandia apmeklējums), tāpat kā Latvijā, un 3.maijs, kad nestrādā neviens veikals un iestāde, darbojas vienīgi izklaides vietas un kafejnīcas.

Nepameta sajūta, ka, atsakoties no dinozauru parka, esam paši sevi un, galvenokārt, bērnus apdalījuši, tāpēc pirms mājupceļa nolēmām doties uz Varšavas zoodārzu. Kā jau brīvdienā, tas bija pilns ar apmeklētājiem – jau uz autostāvvietu vien nācās gaidīt rindā. Turklāt ārā todien bija +30C! Vispār jau Varšavas zoodārzs ir diezgan plašs (es laikam salīdzinātu ar Rīgas, lai gan tur neesmu bijusi jau daudzus gadus), bet tādā karstumā ļoti daudzi dzīvnieki bija paslēpušies un gulēja. Mums par prieku šajā zoodārzā bija pieejami līdzīgi koka rati bērniem kā Kalvenes zoodārzā – tie ļoti, ļoti atvieglo zoodārza apskati ģimenēm, kas neizmanto bērnu ratus.

 

 

  

Bērniem līdz 3 gadu vecumam (neieskaitot) par biļeti nav jāmaksā, bet no 3 gadiem biļetes cena ir ap 4€. Pieaugušajiem par zoodārza apmeklējumu jāmaksā mazliet virs 6€ (cenas gan atkarīgas no gada perioda). Pēc zoodārza apskates devāmies garajā atpakaļceļā un naktī atgriezāmies mājās.

Tāds lūk šoreiz mūsu mazais ceļojums uz Poliju – mērķis aizbraukt kaut kur, kur ir siltāks, izdevās – mēs sastapām gan pilnbriedu pavasari, gan vasaru! Prieks ir par to, ka dažas dienas pēc atgriešanās mājās Toms jau teica, ka grib atkal braukt ceļojumā – žēl, ka šoreiz nevarējām Polijā uzkavēties ilgāk, bet mēs tur vēl atgriezīsimies!

P.S. Šoreiz uzturēšanās Varšavā iekrita citās dienās, bet, ja esat tur brīvdienās, tad aizejiet uz multimēdiju strūklaku šovu Varšavas vecpilsētā, ko jau pieminēju citā bloga ceļojuma aprakstā.

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.