Mājas biezenīši (diy)

Vai jūs ticētu, ja es apgalvotu, ka ievārījums bez pievienota cukura var būt salds?
Rudens ir gada darbīgākais laiks un reizē laiks, kad strauji tuvojošais aukstums liek vēlēties ieritināties zem segas un nedarīt pilnīgi neko… Bet tā jau gluži nevar, it īpaši, ja jāpalīdz mazam ķiparam izpētīt pasaule!
Viens no patīkamākajiem rudens un vasaras izskaņas darbiem ir biezeņu vārīšana. ???? Pirms gada es vārīju tikai ābolīšus (pievienoju ne vairāk kā 50ml ūdens, lai pirmajā brīdī auglīši nepiecepas pie katliņa, bet vārīšanas beigās tos sablendēju) un sasaldēju ēdamkarotes izmēra porcijās. Šādi biezenīši noderēja gan pirmajam piebarojumam – vieni paši un kopā ar tvaicētu ķirbi, burkānu vai kartupeli,- gan jaucu tos klāt biezputriņām.

Šogad jau vairs vitamīnus ar blenderi prom nedzenu, tikai nedaudz sastampāju ar koka stampiņu, lai iegūtu tumīgāku ievārījumu. Recepte tāda pati – katliņā lieku nomizotus un sagrieztus ābolus, ābolus+bumbierus, ābolus+persikus, ābolus+plūmes, plūmes+burkānus (burkānus smalki sarīvēju), ķirbjus+ābolus u.c., pievienoju līdz 50ml ūdens, pavāru līdz auglīši mīksti, nedaudz sastampāju un pildu cepeškrāsnī izkarsētās burciņās. Noteikti nelieku cukuru, jo tad biezenis sanāks šķidrs, turklāt pagaršojiet – cukurs nemaz neprasās, jo, pirmkārt, augļi ir diezgan saldi, otrkārt, bērniem garšo arī skābs! Tā kā nelieku cukuru, tad nekādas proporcijas nemēru un nesveru. Vāru pa mazām porcijām, lai biezeņi būtu pēc iespējas dažādāki, un tā ir arī vieglāk, kad brīvā laika nav daudz. Šādi ievārījumi noder pie putrām, biezpiena un arī vieni paši kā līdzņemšanai ērta uzkoda dodoties ārpus mājas.

P.S. Biezenīši jāuzglabā ledusskapī.

Lai labi garšo! 😉

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.