Pirmais gads

Reiz kāds profesors diplomdarbu aizstāvēšanā aizrādīja studentam par nepietiekoši svinīgu apģērbu, sacīdams, ka šis taču esot pats nozīmīgākais notikums puiša dzīvē. Es toreiz neizpratnē nodomāju – kādas muļķības?! Nozīmīgākie notikumi cilvēka dzīvē ir savas kāzas un bērnu piedzimšana…  Es joprojām tā domāju.

Tikko dzimisNesen Tomam palika 1 gads un prātojot, vai gads ir daudz vai maz, es palieku pie tā, ka gads ir daudz, īpaši jau PIRMAIS gads. Tas paskrien tik ātri un ir notikumiem un sasniegumiem pārbagāts. Taisnība tiem, kas iesaka pirmajos mēnešos nesatraukties par nenomazgātiem traukiem vai citiem sīkumiem – bēbītis tik mazs ir tikai īsu brīdi. Arī negulētās naktis beidzas un skaita ziņā savulaik augstskolas dēļ to bija krietni vairāk nekā bērniņa dēļ. No maza bezpalīdzīga, instinktu vadīta kunkulīša 1 gada laikā ir izaudzis mazs cilvēciņš, kas jau zina, ko vēlas, kas jau prot aiziet vai aizrāpot līdz mērķim un kas prot pats paņemt kāroto. Viņš vairs negrib visu laiku būt rokās, viņam ir jāiet un jādara pašam. Vēl tik mazs, bet jau tik LIELS.

Katrs mazulis ir citādāks un salīdzināt bērnus nav pareizi, bet fotografēt zīdainīti noteikti vajag katru nedēļu, jo viņš ļoti ātri izmainās un izaug. Pat tagad, tikai 1 gada vecumā, jau šķiet brīnumaini, cik maziņš viņš bija tik nesen…

Pirmā DZIMŠANAS DIENA ir tā īstā reize, kad pagatavot mazulim pirmo kūku un ļaut to apēst paša spēkiem – arī es uztaisīju Tomam torti. Bērna tortei jābūt vienkāršai, lai vēderā nesanāk pārāk liels “ķīselis” un arī ne pārāk saldai vai treknai. Biskvīts ar mazāk pievienotu cukuru, ievārījums un biezpiena krēms man šķita pareizā izvēle un Tomam ļoti garšoja.

Share

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.