Kaklautiņi – siekalu ķērāji (diy)

Manuprāt, viens no bērnu un zīdaiņu aksesuāriem, kam veikalos ir stirpi pārspīlēta cena, ir trijstūra formas kaklautiņi jeb siekalu ķērāji. Gan puikām, gan meitenēm zobu nākšanas laikā tas ir ļoti, ļoti noderīgs un reizē glīts aksesuārs, jo pretējā gadījumā krekliņi būtu jāmaina trīs reizes dienā. Kura mamma gan par to būtu sajūsmā? 😀

Patiesībā šādu kaklautiņu uzšūt ir pavisam viegli un to var darīt no dažādiem auduma atgriezumiem. Piemērotākie materiāli ir mīksti un nedaudz elastīgi audumi, bet ziemas kaklautiņam – šallītei noderēs flīss.

Man vislabāk patīk piegrieztnes no šiem avotiem (piegrieztni izvēlos atbilstoši tam, kādas formas auduma atgriezums man ir pieejams):

Bet tiem, kas dod priekšroku video pamācībām, patiks:

Pinterest un google vēl daudz citas piegrieztnes var atrast pēc atslēgas vārdiem: baby bandana bib pattern. Ir atrodama arī pavisam vienkārša “piegrieztne” kaklautiņam, kas nav pat jāšuj – pārloka pa diagonāli uz pusēm kvadrātu, galos ieliek aizdari un gatavs!

Aizdarei izmantoju spiedpogas, jo man ir ar ko viņas audumā iespiest, taču varat izmantot jebko, kas jums ir pieejams – piešujamās spiedpogas, pogas, velcro u.c. Ja šujat meitenītei, tad izrotājiet ar nelielu, stingri piešūtu bantīti! ?

Starp citu, šādi kaklautiņi un smukumlacītes noteikti būtu arī laba raudzību dāvana! 😉

 

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.