Grāmata “Vislaimīgākā mazuļa ceļvedis lieliskam miegam”

Ir bērni, kas jau no pirmās dienas prot aizmigt paši savā gultiņā vienkārši pētot apkārtni vai spēlējoties. Citi to dabiski un bez piepūles apgūst augot. Bet ir arī bērni, kas no savas pirmās dienas šajā pasaulē aizmieg tikai zīžot vai labākajā gadījumā rokās. Un ieteikumi “neieradināt bērnu” šādi aizmigt var tikai iedzīt jaunos vecākus izmisumā, jo neviens jau neko speciāli neieradina. Tāpat gaisā izkūp padomi no nakts ēšanas atradināt mammas piena vietā iedodot padzerties ūdeni, jo bēbīši nemaz tik viegli apmānāmi nav. 🙂

Izgulēties gribam mēs visi un ne tikai gribam – kvalitatīvs miegs vajadzīgs jebkurā vecumā. Tāpēc, ja bērniņam nezidodas nogulēt visu nakti (t.i. pašam aizmigt, kad naktī ir atmodies) pat pēc gada vecuma sasniegšanas, tad gribot negribot vecākiem nākas meklēt padomus un risinājumus.

Dr. Hārvija Karpa grāmatu “Vislaimīgākā mazuļa ceļvedis lieliskam miegam” iegādājos, kad Tomam bija 11 mēneši un, jau izlasot pirmās nodaļas par miega raksturu un zīdaiņa pirmajiem mēnešiem, nedaudz nožēloju, ka šo grāmatu nenopirku uzreiz pēc mazā piedzimšanas. Šis ceļvedis par bērnu miegu vecumā no dzimšanas līdz 5 gadiem uzrunā ar detalizētiem skaidrojumiem par miega cikliem un to izmaiņām bērniņam augot, jo, tie palīdz vieglāk izprast dažādos ieteikumus miega uzlabošanai. Turklāt padomi grāmatā ir tiešām daudz, lai katrs varētu atrast savai ģimenei piemērotākos. Tiek atspēkoti arī man nesaprotamie ieteikumi atstāt mazo vienu pašu un ļaut izraudāties, kamēr aizmieg, tā vietā piedāvājot līdzīgus, taču draudzīgākus variantus. Taču arī šie izraudāšanās varianti tiek ieteikti tikai kā pēdējie, ja visi iepriekšējie padomi nav līdzējuši. Manuprāt, ļoti svarīgi, ka grāmatas autora izteikumi nav pārmetoši – tieši pretēji, lasot saproti, ka ļoti daudziem mazuļiem ir nepieciešama palīdzība iemācīties aizmigt tieši tāpat kā palīdzam iemācīties paēst, saģērbties, iet uz podiņa un daudzas citas lietas.

Protams, ka mēs neizmantojam visus pediatra Karpa sniegtos padomus, bet tikai tos, kas mums šķiet piemērotāki vai vieglāk īstenojami. Piemēram, mēs neguļam visu nakti pie baltā trokšņa, lai gan šad tad esam to izmantojuši, lai mazo iemidzinātu.

Kopumā es domāju, ka šī grāmata noderētu ikvienā ģimenē, tāpēc varu to ieteikt arī kā labu dāvanu raudzībām. Dienas režīms, miega cikli, gulētiešanas rituāls un pareizais laiks, kad mazulim doties pie miera, dažādi ieteikumi par zīdaiņu drošību, piemēri no dzīves par miega problēmām un ieteikumu pielāgošana dažādajiem bērnu temperamentiem – par to visu ir iespējams uzzināt šajā vispusīgajā un viegli lasāmajā miega ceļvedī.

.

Lai jums visiem labs un veselīgs miegs! Arlabunakti.

Share

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.