Drukātā prese par bērnu attīstību un audzināšanu

Mazulis šajā pasaulē ienāk dāvājot vecākiem milzumlielu laimi un milzumdaudz jautājumus, kuru skaits pieaug proporcionāli bērna attīstībai. Tad nu atbildes metamies meklēt pie saviem vecākiem, draugiem, internetā, grāmatās un žurnālos. Mūsdienās ir lieliska iespēja izlasīt neskaitāmus psihologu un speciālistu viedokļus un padomus, lai no tiem izlobītu sev nepieciešamās atbildes.

Šoreiz vēlos runāt par drukāto presi, jo reizi pa reizei gribas pašķirstīt žurnālus un palasīt salīdzinoši īsu, taču izglītojošu un mūsdienīgu informāciju.

Līdz šim man visnoderīgākā ir škitusi žurnāla “Mans Mazais” rakstu sērija par bērnu emocionālo attīstību, kas tika publicēta no 2014. gada janvāra līdz 2015. gada jūnijam. Šīs 18 rakstu sērijas ekspertes bija psiholoģes Vita Kalniņa un Ingrīda Rateniece. Es joprojām gandrīz katru mēnesi sameklēju sava mazuļa vecumam atbilstošo rakstu un to izlasu, jo tās nav pārgudras pamācības, kas (būsim godīgi) neder visiem. Šie psihologu viedokļi palīdz izprast bērna uzvedības izmaiņas – to cēloņus un reizēm nomierina, ka viena vai otra izpausme ir tikai konkrētā attīstības posma jautājums. No sirds jums iesaku aizņemties šos 18 žurnāla numurus no paziņām vai sameklēt bibliotēkā, bet elektroniskā formā tos joprojām ir iespējams iegādāties.

Par puikām, "Mans Mazais"

Man kā dēla mammai ļoti saistoša bija divu rakstu sērija “Par puikām!”, kas arī bija publicēta žurnālā “Mans Mazais”, 2015. gada oktobra un novembra žurnālos (arī šo rakstu eksperte ir Ingrīda Rateniece) – tos noteikti ir vērts izlasīt gan mammām, gan tētiem, jo bieži vien vecāku uzskati atšķiras un nav nemaz tik viegli nonākt pie “kopsaucēja”.

Visiem rakstiem un viedokļiem noteikti būs gan piekritēji, gan nopēlēji, taču mans personīgais ieteikums, izvēloties lasāmvielu, ir noskaidrot, vai raksta autori – eksperti ir izglītoti konkrētajā jomā. Tas attiecas arī uz grāmatām un nepārprotami uz interneta resursiem.

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.