Ar ko aizstāt sāli ēdiena gatavošanā!

Daudzi cilvēki labprāt samazinātu sāls patēriņu uzturā, taču pirmajā brīdī ēdiens šķiet bezgaršīgāks. Tāpēc lieti noderēs dažādi garšaugi – oregano (jeb raudene), baziliks, timiāns, majorāns un citi. Arī visiem tik labi zināmās dilles.

Taču, pirmoreiz izmēģinot sev nezināmus garšaugus, var arī “iebraukt auzās”. Tā ir gadījies arī man. 🙂 Tāpēc priecājos, ka esmu atklājusi jau gatavu garšaugu maisījumu “Itāļu garšaugi”, kas ir veiksmīga garšas kombinācija un piestāv gandrīz visiem ēdieniem.

Bērna ēdienam gan uzreiz nesāku pievienot visu šo garšas buķeti (raudene, baziliks, majorāns, rozmarīns, kalnu mētra, mārsils, salvija). Iesāku ar raudeni jeb oregano, kas ir mana visiemīļotākā garšviela, jo tieši raudene ir atbildīga par to, lai mums neprasītos tik daudz sāls. Pēc tam papildināju ar dillēm, baziliku un tad jau atklāju šo jauko garšvielu, ko iesaku arī jums! Ideāli piestāv sautētiem un tvaicētiem dārzeņiem un omletēm. Es reizēm pievienoju klāt arī dilles vai timiānu, lai garšas buķeti dažādotu.

Tomam garšo:

PUSDIENAS. Gabaliņos sagriež dažādus dārzeņus, saliek mazā katliņā, pārlej ar saldo krējumu (tā, lai knapi, knapi pārsedz) un uzkaisa Itāļu garšaugu garšvielu. Sautē apmēram pusstundu līdz ir vidēji mīksti. Padzesē un pasniedz.

OTRĀS BROKASTIS. Sakuļ 3 olas (porcija 1 bērnam un 1 pieaugušajam) ar 4-5 ēdamkarotēm saldā krējuma vai piena. Lej sakarsētā pannā ar nedaudz eļļu un uzkaisa oregano vai Itāļu garšaugus. Cep uz lēnas uguns, kamēr augšpusē visa ola ir sarecējusi. Varianti:

Omlete ar truša pastēti un svaigiem ķirštomātiem

Omlete ar truša pastēti un ķirštomātiem

Omlete ar krešu un saulespuķu dīgstiem

Omlete ar krešu un saulespuķu dīgstiem

Omlete ar krešu dīgstiem un apceptiem sīpoliem

Omlete ar krešu dīgstiem un apceptiem sīpoliem

 

 

Omlete ar ceptu lasi

Omlete ar ceptu lasi

 

 

 

Omlete ar brieža desu

Omlete ar brieža desu

 

 

 

 

 

 

 

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.