Gulēt kopā vai atsevišķi

Es neesmu izlasījusi jaunāko rakstu par to, kā labāk gulēt, šī mēneša presē. Es nezinu arī, kāds viedoklis tajā dominē. Bet zinu, ka tāds raksts ir un pirms tā lasīšanas vēlos ko teikt.

Pasaulē ir milzumdaudz ģimeņu, kas dzīvo vienistabas dzīvokļos. Viņi guļ vienā istabā un varbūt arī vienā gultā, kā nu kurš. Un es “redzu”, kā daļa no šiem cilvēkiem tādu rakstu pāršķir, bet “redzu” arī kā kāda sieviete vai vīrietis, kam šodien ir grūta diena, to lasa ar domu – nu, nu, kas vēl manā dzīvē nav pareizi. Un to lasa arī cilvēks, kurš sapņo par lielāku dzīves telpu, kurš krāj un nevar sakrāt.
Un tad ir tās ģimenes, kurās bērns no pavisam maza vecuma guļ citā istabā. Varbūt tikai tāpēc, ka tā šķiet pareizi. Vai tāpēc, ka strādājošajam vecākam ir tāds darba un miega režīms, kas nepavisam nesader ar zīdaiņa režīmu. Un kāds, kurš krāc tik skaļi, ka bērns mostas. Arī tā ģimene, kur bērns labāk guļ pie nelielas gaismiņas vai baltā trokšņa, bet pieaugušais var pagulēt tikai melnā tumsā un klusumā.Vēl ir ģimenes, kurām ir telpa bērnistabai, bet laika vai finansu, vai abu trūkuma dēļ tā nav līdz galam pabeigta. Pabeigsiet, kad pabeigsiet, tas nekas.
Un jā, visbeidzot ir arī tādas ģimenes, kam bērnistaba, skaisti iekārtota, jau gaida, kad mazais princis vai princese būs gatavs pats savai istabai. Tad “tikai jāuzmin” tas īstais brīdis. Bet vai var nokavēt? Vai var par agru?

Ziniet, pats galvenais, ko man iemācīja augstskolā, ir uzklausīt vairākus (jo vairāk, jo labāk) gudrus un visgudrākos viedokļus un tad no tiem izveidot savu. Jo paņemot pat paša pieredzējušākā speciālista viedokli, to tāpat nāksies aizstāvēt kā savu. Nebūs nozīmes, ka tas cits gudrais cilvēks tā teica. Un bērnu audzināšanā nevienam citam tā nebūs jāaizstāv savas izvēles kā sev pašam. Jo noteikti vēlāk būs vēl kāds gudrāks viedoklis, un vēl. Un būs jāvar sev pateikt, ka Tu izvērtēji un izvēlējies tam brīdim labāko. Vai piemērotāko. Vai vienīgo iespējamo.
Es rakstu noteikti izlasīšu un iespējams tajā atradīšu kādu vērtīgu padomu. Nepavisam negribu teikt, ka šādi raksti būtu kas slikts. Es tikai saku, ka ģimenes ir dažādas, bērni ir dažādi un dzīves apstākļi ir dažādi.

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.