Savvaļas dzīvnieku dārzs “Saulītes”

Tūliņ, tūliņ klāt Māmiņdiena un, lai gan daudziem šonedēļ tā būs vienīgā brīvdiena, iespējams tieši tāpēc to gribēsies pavadīt nelielā ģimeniskā izbraucienā.

Ja ceļš ved gar Daugavu, tad viena no  īsām, bet jaukām un maciņam draudzīgām apskates vietām ir savvaļas dzīvnieku dārzs “Saulītes” starp Ķegumu un Jaunjelgavu.

Mēs tur bijām pirms nedēļas un man jāatzīstas, ka reizēm teiciens “gaiša galviņa – kāpostgalviņa” ir par mani, jo labi domātais paņemt līdzi fotoaparātu pārvērtās par kārtējo pasmaidi telefonam, kad sapratu, ka atmiņas karte palika mājās…

Šeit mitinās divi ganāmpulki – dambriežu un Skotijas govju. Saimniece apmeklētājiem iedod groziņu ar baltmaizi, ar ko dzīvniekus pabarot, kā arī izstāsta, ka brieži būs diezgan bailīgi, bet govis droši nākšot pretī (visi dzīvnieki ir iežogotā teritorijā).

Mums gan sanāk tieši pretēji – brieži ir ēdelīgi un ieinteresēti, bet govis pat nedomā mums tuvoties, lai cik arī ilgi mēs pie žoga gaidītu, tāpēc atgriežamies vēlreiz pie briežiem, lai izbarotu tiem arī govīm atstāto maizīti.

Uzzinām, ka pavasaris ir laiks, kad briežiem mainās ragi, tāpēc bara vadoni var atpazīt tikai pēc tā, ka viņš ir visdrosmīgākais, ragu viņam un citiem briežiem šobrīd nav. Tomēr tas apmeklējuma un pastaigas prieku nemazina, žēl vienīgi, ka gotiņas negribēja ar mums draudzēties.

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.