Dzīvnieku kartiņas ar burtiem

Pirms nedaudz vairāk kā gada es no vecu kalendāru attēliem izgatavoju pirmās meža zvēru kartiņas Tomam. Tās netiek izmantotas katru dienu, tomēr ik pa laikam Tomam ir interese apskatīties zvēriņus un uzzināt, kā katru sauc.

Šobrīd viņam ļoti aktuāli ir burti un, tā kā pa šo laiku es savos papīru krājumos biju atradusi arī citu kontinentu savvaļas dzīvnieku bildes, tad nolēmu izgatavot papildu kartiņas, turklāt visām – gan jaunajām, gan vecajām pievienot katra dzīvnieka pirmo burtu. Šī doma par burtiem gan arī bija tā, kas visu procesu pamatīgi paildzināja – es nevarēju izvēlēties, vai burtus rakstīt caur trafaretu vai pirkt burtu uzlīmes, varbūt drukāt uz lapiņām un tad uzlīmēt… Beigu beigās es izvēlējos veikalā “Flying Tiger” nopērkamos burtu zīmodziņus.

Ja pirmajā piegājienā es kartiņas līmēju ar PVA līmi (un jāatzīst, ka ar rezultātu nebiju 100% apmierināta, jo ir ļoti grūti izvairīties no gaisa burbuļiem vai kāda gruža iekrišanas līmē, turklāt process ar nospiešanu zem grāmatām aizņem daudz laika, bet, noņemot grāmatas par ātru, kartiņas līmes mitruma iespaidā mēdz nedaudz izliekties), tad šoreiz izmantoju abpusējo līmplēvi, ko var iegādāties veikalā “Baltijas papīrs” (tur pirku arī kartonu pamatnei). Ar procesu un rezultātu esmu daudz apmierinātāka, bet izmaksas sanāk lielākas.

Vispirms sagriezu dzīvnieku attēlus tikpat lielā izmērā kā iepriekš gatavotās kartiņas – 11 x 11cm. Tādā pašā izmērā sagriezu arī kartonu.

Pēc tam sagriezu līmplēvi izmērā 10,8 x 10,8cm – katrā pusē par 1mm mazāku nekā pašas kartiņas, lai būtu vieglāk pielīmēt un maliņas nepaliktu lipīgas.

Nākošais solis ir līmēšana. Vispirms līmplēvei noplēš vienu pusi un pielīmē aizmugurē dzīvnieka bildītei, tad noplēš otru pusi un dzīvnieka bildīti uzlīmē uz kartona. Lai to izdarītu precīzi, es vispirms atlipinu pāris cm no viena stūra un līmplēvi precīzi pielieku pret pārējiem trim stūriem, kas vēl nav lipīgi. Tad piespiežu lipīgo stūri un, rūpīgi piespiežot, pielīmēju visu sākot no jau pielīmētā stūra.

Kad kartiņas salīmētas, atliek vien ar zīmogiem uzspiest virsū burtus. Zīmogu komplektā ietilpa divu krāsu tušas spilventiņi – melns un sarkans. Tā kā melnais ir labi redzams vienīgi uz ledus lāča kartiņas, tad nogriezu gabaliņu grima sūklīša un pamērcēju to baltā akrila krāsā, lai iegūtu baltus zīmogu nospiedumus.

Vienīgā problēma, izmantojot akrila krāsu, ir zīmogu notīrīšana, bet, ja sagaida, kamēr krāsa pilnībā nožuvusi, tad to var uzmanīgi nolobīt kā plēvīti.

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.