Aizbrauciet vasarā uz Kupišķiem!

Aizbrauciet vasarā uz Kupišķiem Lietuvā – tas ir tepat netālu no Latvijas robežas, apmēram 40km no Paņevežas, bet var braukt arī caur Biržiem, jo arī Biržos ir ļoti skaisti! Ja jums ir brīva rītdiena, 20.augusts, tad brauciet jau rīt uz 4 stihiju (ūdens, gaisa, uguns un zemes) festivāla “F2 – Stichijos 2” otro dienu (biļete uz otro dienu maksās tikai 6€, šodien vēl uz abām 12€).

Vēl neesam paspējuši izstaigāt pilsētu un otrpus upītei esošo pilskalnu (šodien ir ļoti karsts, tāpēc par pilsētu papildināšu pēc festivāla), bet dzīvojamies festivāla teritorijā pie ūdens.

Mūsu galvenais mērķis šeit ir ātrumlaivu F2 Eiropas un F4 Pasaules čempionāts, kur katrā esam ieradušies just līdzi vienam Latvijas un vienam Lietuvas pilotam, tomēr te ir vēl ļoti daudz kā cita, ko redzēt un izbaudīt: uz festivāla salas ir koncerti, uguns šovs, lidmašīnas, “flyboard”, gadatirgus, baskāju taka, vizināšanās F2 ātrumlaivā, ir daudz čilla zonu ar šūpuļtīkliem, kempings, piepūšamās un citas atrakcijas bērniem un, protams, klasiska atpūta pie ūdens skaistā vietā, ko sauc par Kupišķu jūru (no mazmazītiņas upes uzpludināta teritorija, kas vairāk atgādina lielu ezeru).

Te ir ļoti skaisti un tas nav tālu, ko gan vairāk vajag nelielam atpūtas izbraucienam ģimenes vai draugu lokā? 🙂


Nu jau pēc festivāla vēlos vēl nedaudz izstāstīt par Kupišķiem, kas patiesībā nav nemaz tik maza pilsētiņa kā sākotnēji varētu likties. Kupišķu rajonā ir 19 ezeri, bet vislielākais ir mākslīgais Kupišķu rezervuārs (jeb jau manis minētā Kupišķu “jūra”), kas tika radīts 20.gs. 80-ajos gados, uzbūvējot dambi, kā arī apkārtnē ir vairāki purvi un rezervāti. Pats pilsētas nosaukums ir cēlies no Kupas upes vārda, kuras krastos Kupišķi ir izvietojušies. Pilsētā ir augsti attīstīta dažādu produktu ražošana, par ko mēs Latvijas iedzīvotāji bieži vien Lietuviešus apskaužam. Un tūristiem pats saistošākais fakts – pilsēta vēlas kļūt par vispievilcīgāko Ziemeļlietuvas ūdenstūrisma vietu, kas piedāvātu tīru un drošu vidi komplektā ar dažādām ūdens atpūtas un ūdens sporta iespējām.

Mēs nakšņojām festivāla kempingā pie Kupišķu akvatorija (šī ir vieta, kur Kupišķi robežojas ar apdzīvotu vietu Aukštupenai), turpat netālu koka tiltiņš ved uz Uošves liežuvis salu, kur bija izvietotas festivāla skatuves un gadatirgus. Ūdenstilpnes un salas izvietojums padara ļoti skatāmas jebkuras šeit notiekošas ūdens sporta sacensības.

Turpat otrpus dambim slejas Kupišķu pilskalns, no kura paveras brīnišķīgs skats. Lai gan no pils drupām nekas nav saglabājies, priecē akmenī izveidotais pils atveidojums, kas uz pašu pilskalnu liek paskatīties citādāk nekā tikai uz diviem pauguriem, mēģināt saskatīt, kurā vietā kādreiz ir slējies cietoksnis.

Mazam riteņbraucējam pārvarēt pilskalna kalnus un lejas bija īsts pārbaudījums un piedzīvojums!

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.