Recepšu grāmata “Pilnām mutēm”

Kad pirms vairākiem mēnešiem sociālajos tīklos pamanīju, ka top bloga LEPETITPOT autores Ingas Kalniņas pavārgrāmata ar receptēm bērniem, nolēmu, ka to noteikti iegādāšos, un cītīgi sekoju līdzi pieejamajai informācijai par grāmatas tapšanu un palaišanu tautās. Nepalika nepamanīta arī ziņa par grāmatas atklāšanas svētkiem K.K. fon Stricka villā, uz kuriem arī es nolēmu doties – gan tāpēc, ka ļoti interesēja grāmata, gan tāpēc, ka vēl ne reizi nebiju bijusi šajā vēsturiskajā ēkā, gan tāpēc, ka vēl nekad nebiju devusies uz jebkādas grāmatas atklāšanu.

 

Atklāšanas svētki bija ļoti skaisti! Baloni, popkorns, limonāde… Mazajiem bija sagādātas lielas krāsojamās lapas un krāsu zīmuļi. Un pati villa skaista, romantiska. Tiku, protams, arī pie savas kārotās grāmatas. Izvēlējos ņemt vēl iepakotu, lai drošāka aizgādāšana uz mājām, un tā arī vakarā nesaņēmos atpakot – man atvērt jaunu grāmatu ir kā mazi svētki un gribējās mierīgu mirkli, kad izpētīt, pārlapot… Tas mirklis pienāca nākošajā rītā ar gardas kafijas krūzi blakus!

Pirmie iespaidi – ļoti skaista un strukturēta grāmata! Akvareļu ilustrācijas, kas papildina ēdienu fotogrāfijas, ir tik fantastiskas, ka man momentā gribas ņemt rokās otu un gleznot. Toms atpazīst produktus un stāsta, kuri viņam garšo. Ik pa laikam paņem un atver grāmatu: “Mammu, mums ir makū! (makaroni)”, “Mammu, mums būs šitas!” (rāda uz aveņu biezeni).

 

Man patīk grāmatas sadalījums nodaļās. Noderīgi šķiet padomi par virtuves tehniku, darbošanos kopā ar bērniem virtuvē, pagatavošanas tehniku veidiem un katra dārzeņa pagatavošanu, tāpat noteikti noderēs mērvienību pārveidošanas tabulas. Patiesību sakot, es pētu šo skaisto pavārgrāmatu un prātoju, vai šis ieraksts neizklausīsies pēc vienas vienīgas slavināšanas!

Tomēr, runājot par virtuves tehniku, mani nedaudz skumdina, ka pēdējā laikā blenderis ir kļuvis par tik ļoti bieži virtuvē izmantotu priekšmetu, aizmirstot, ka saskarē ar metālu vitamīni izgaist. Tāpēc man būtu gribējies, lai blakus blenderim būtu pieminēta arī piemirstā stampiņa vai vienkārša koka dakšiņa, vismaz, kad runa ir par zīdaiņu ēdienu.

Otra lieta, kas mani samulsināja, bija, kad gribēju pagatavot mīklu un secināju, ka nevienā no raugu saturošas mīklas receptēm nav norādīts, vai rauga daudzums ir domāts presētajam vai sausajam raugam. Es patiesībā ceru, ka autore šo vēl varētu precizēt. 🙂

Svārstos, vai teikt, vai neteikt, bet es kaut kā pamanījos atšķirt tieši to noteikti vienīgo lappusi grāmatā, kur ir aizmirsusies viena no divām receptēm – sastāvdaļas ir, bet pagatavošana nav.

Tomēr šīs trīs lietas, par ko es tikko piekasījos, ir sīkumi. Receptes nav tik elementāras, lai tās šķistu garlaicīgas, tomēr tās nav arī nekāds kosmoss – īsi sakot, ir tieši tādā kategorijā, lai es tiešām tās saņemtos izmēģināt. Piemēram, man nebija ne jausmas, ka scrambled eggs tiek gatavotas ūdens peldē (līdz šim es domāju, ka tas ir tas pats kultenis jeb samaisīta omlete), tāpēc, apvienojot šo recepti ar grāmatas idejām par brokastu putru piedevām, pagatavoju mums nedaudz citādākas brokastis kā parasti.

 

Mani kā absolūtu paprikas nīdēju iepriecināja, ka šis “aromātiskais” dārzenis ir sastopams vien retā receptē. Un es nolēmu, ka drīzumā mēģināšu kaut kur iegādāties un izmēģināt pastinaku, ko šķiet vēl nekad neesmu ēdusi. Tas ir izmantots vairākās receptēs un Ingas meitām labi garšo. Varbūt garšos arī mums?

Bet tas vēl nav viss! Pašās grāmatas beigās mūs abus ar Tomu gaidīja pārsteigums – krāsojamā grāmata!

 

Es teikšu godīgi, tik ļoti kā šī krāsojamā grāmatiņa Tomam nepatika pat krāsojamā grāmata ar multfilmas “Vāģi” motīviem. Es nemaz nezināju, ka viņš tik labi atšķir dārzeņus un zina to krāsas! Tāpat šī ir pirmā krāsojamā grāmata, kur viņš tik cītīgi centās izkrāsot zīmējumus nevis tiem apkārt vilka līnijas, sakot, ka tās ir dzelzceļa sliedes.

Kad es momentā apjuku, kādā krāsā teikt, ka ir ķiploks, izdomāju, ka šī ir grāmatiņa, kurai varam izmantot arī uzskates materiālus no dabas.

  

Noslēgumā gribu teikt, ka šī nu reiz ir tā bērnu ēdienu recepšu grāmata, kuru es tiešām ieteiktu citiem vecākiem gandrīz kā tādu ceļvedi bērnu ēdiena pasaulē. Jūs noteikti atradīsiet jaunas idejas un varbūt arī jaunus produktus.

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.