Idejas trešajai dzimšanas dienai!

Tieši mēnesi pirms Toma dzimšanas dienas es paņēmu papīra lapu un uzzīmēju viņa 3.dzimšanas dienas svinības. Izsapņoju tās dabā – nu ne gluži mežā, bet mūsu dārzā. Jā, pašās septembra beigās svinēt ārā, tā mēs drošu sirdi un ar paļāvību, ka būs pietiekoši labs laiks, izlēmām.

Un laiks patiešām mūs nepievīla. Bet baciļi un vīrusi gan – šie nejauceņi piespieda no piedalīšanās Toma ballītē atteikties divām trešdaļām mazo viesu, daļai arī pašā pēdējā brīdī un tas mūs pamatīgi izsita no sliedēm, tāpēc mēs šo to atcēlām un arī aizmirsām  no tā, kas bija paredzēts. Bet šā vai tā ar ballīti bijām apmierināti, viss bija jauki un ar trešās dzimšanas dienas svinību idejām padalīšos arī ar jums!

IELŪGUMI

Varbūt nākošgad mēs sāksim Toma dzimšanas dienai gatavoties tik laicīgi, lai paspētu sagatavot un, galvenais, izsūtīt papīra ielūgumus, bet šogad, tāpat kā pagājušogad, mēs bijām moderni (ha, slinki!) un izsūtījām elektroniskus ielūgumus.

Šī gada ielūgumu taisīju online kolāžu programmā www.fotor.com, jo tajā pieejami interesantāki bilžu izkārtojumi kā citur.

AKTIVITĀTES BĒRNIEM

Bērnu ballītē galvenais ir, lai bērniem būtu jautri, tāpēc aktivitātes lieku sarakstā pirms visa pārējā.

Lai iepriecinātu Tomu un viņa viesus, šogad mēs nolēmām noīrēt nelielu piepūšamo atrakciju. No visām, ko atradu internetā, man iepatikās un cenas ziņā pieņemama šķita piepūšamā atrakcija ar nosaukumu “Spēļu centrs 13in1” – tad nu tādu arī noīrējām un tik tiešām varam teikt, ka šī atrakcija ir ļoti laba izvēle! Labā ziņa, ka to piedāvā vairāki uzņēmumi, tā ka var izvēlēties izdevīgāko katrs savai ballītes vietai. Lai ērtāka pārģērbšanās un tējas pauzes, blakus atrakcijai noklājām plediņu.

 

Sākotnēji man bija padomā vēl dažas aktivitātes – bumbu baseins mazākajām viešņām, kuras diemžēl saslima, tāpēc tas vairs nebija aktuāli, un vēl kaut kas, ko paturēšu noslēpumā, jo varbūt noderēs citā ballītē. 😉

MAZIE INDIĀŅI

Es neesmu baigais tematisko ballīšu fans, bet Toma ballītēs līdz šim vienmēr nedaudz pieskaros dabas un dzīvnieku tēmai, arī šoreiz. Tā kā svinējām ārā, tad nolēmu bērniem piedāvāt indiāņu stila galvas rotas ar no filca darinātām spalvām.

Kamēr vairākus vakarus griezu spalvas un šuvu galvasrotas, Tomam kronīši ļoti interesēja, bet, kad vakarā pirms ballītes gatavu pielaikojām, viņš paskatījās spogulī un paziņoja: “Nav smuki!” Tā arī vairs nebija ar mieru uzlikt spalvu kroni pat ne uz mirkli. ? Bet viesi uzlika un es arī!

BALONI

 

Šogad man ļoti gribējās ciparu balonu, tāpēc, zinot apmēram, cik tādi maksā Latvijā un cik e-bay, nolēmu par labu e-bay. Atradu ļoti interesantus balonu ciparus kā dzīvniekus un tieši “3” kā glītu lapsiņu. Vienīgi dzīvnieku formas cipari bija pieejami tikai mazajā 30cm izmērā, ko hēlijs nevar noturēt gaisā, bet lapsiņa izskatījās tik piemīlīga, ka vienalga to pasūtīju. Tā kā mums bija nepilns mēnesis laika līdz ballītei, tad balonu sūtīju no UK, bet vēl lētāk būtu sūtīt no Ķīnas. Ballītes rītā nopirkām 3 pieskaņotu krāsu hēlija balonus un pie tiem piestiprinājām lapsiņu.

TRAUKI

Traukus es daļēji uzskatu par dekoriem, tāpēc laicīgi sāku meklēt smukus papīra trauku eksemplārus, kas atbilstu dzīvnieku un dabas tēmai. Papīra glāzes un trauciņus popkornam atradu Flying Tiger veikalā, šķīvjus, salvetes un galdautus Rimi. Lai gan visos žurnālos skaisti izskatās papīra salmiņi, mazu bērnu ballītēm tie, manuprāt, neder. Pēc pāris malkiem papīra salmiņi parasti ir sakošļāti un sāk izšķīst un tas vairs nav smuki (un man kaut kā nešķiet, ka tos vajadzētu ēst). Tāpēc izvēlējos neitrāli caurspīdīgus plastmasas salmiņus no veikala Gemoss.

CIENASTS

Dārza ballītes lielākoties ir arī bārbekjū ballītes – tāpat šoreiz! Bet papildus grillētām gaļiņām un pāris salātiem, kas vairāk, protams, interesēja pieaugušos, parūpējāmies par uzkodām un gardumiem, kas iet pie sirds visiem vecumiem – mini vistas kotletītes, gurķu un kāļu stienīši, siera un augļu iesmiņi un ābolmaizītes. Par ļoti daudz ēdamajiem man jāsaka milzīgs paldies saviem vecākiem, jo viena pati es, protams, to visu nebūtu varējusi pagatavot!

Augļu un siera iesmiņiem galā uzspraudām no ananasa izspiestus trijnieciņus, bet jāsaka, ka ananass tomēr nav piemērotākais auglis šim mērķim. Iespējams, ka vieglāk būtu ar meloni vai ābolu. Ciparu formiņa no veikala Gemoss.

Savukārt manai māsai paldies par brīnišķīgajiem dzīvnieku formas cepumiņiem, kas Tomam ļoti, ļoti garšoja!

 

Pateicoties uzvarai konkursā, tikām pie kastes ar Jersikas čipsiem, ko lielākā daļa no mums nogaršoja pirmoreiz. Interesanti un noteikti citādāki kā klasiskie čipsi.

Man pašai ļoti garšo popkorns un bērniem parasti arī! Tāpēc aizņēmos popkorna aparātu, lai pagatavotu pufīgu un veselīgu popkornu.

TORTE

Šogad vēlējos Toma dzimšanas dienai pagatavot medus kūku un man paveicās beidzot atrast recepti tieši tādai kūkai, kāda man pašai vislabāk garšo – ar pufīgu un medainu biskvītu!

 

Biskvīta receptes oriģināls atrodams šeit, bet tā kā krēmu pagatavoju citādāku, kā arī kūku papildināju ar apelsīniem, tad lūk arī manas MEDUS KŪKAS recepte.

Biskvīts:

 • 3 olas sakuļ ar 0,5 glāzēm brūnā cukura (šo soli paveica Toms).
 • Pievieno 1 glāzi šķidra medus.
 • Pievieno 2 tējkarotes sodas un 3 glāzes miltu un kārtīgi samaisa.
 • Uz cepampapīra atzīmē tortes izmēru.
 • Ar karoti uzsmērē mīklu plānā kārtā.
 • Cep 180C karstā krāsnī ~4 minūtes.
 • Kamēr viena kārta cepas, uz otra cepampapīra jau uzsmērē nākošo.
 • Kad izņem no krāsns, sabaksta ar dakšu, lai krēms labāk var iesūkties.
 • Kārtīgi atdzesē.

Krēms:

 • Saputo 800g 25% skābā krējuma ar 250g mascarpones siera un 1 glāzi pūdercukura.
 • Uz pirmās biskvīta kārtas uzsmērē krēmu un liek ledusskapī uz kādu pusstundu.
 • Uzsmērē vēl vienu kārtu krēma un liek virsū otru biskvītu.
 • Uzsmērē krēmu uz otra biskvīta un atkal liek ledusskapī.
 • Pēc brīža liek virsū apelsīna mīkstumu (man vajadzēja 2 apelsīnus, lai noklātu visu kūku) un pārlej ar vēl vienu krēma kārtu.
 • Liek virsū biskvītu, pārsmērē ar krēmu un liek ledusskapī uz pusstundu. Pēc tam uzklāj otru kārtu krēma un tā turpina ar visām kārtām līdz pat augšējai.
 • Kūkas augšu pārklāj ar krēmu kārtu pa kārtai līdz viss krēms iztērēts.
 • Dekorē ar svaigiem augļiem – es izvēlējos mellenes, vīģes un apelsīnu.

Tāpat kā pagājušogad, arī šogad kūku izrotāju ar Elli & Hugo darināto Toma vārdiņu – lai gan pirmajā brīdī šķiet, ka tāds dekoriņš ir padārgs, tomēr tas noder daudzus gadus un par Elli & Hugo darinājumu kvalitāti varu teikt tikai to labāko.

INTERVIJA

Šī ir daļa par ko ballītes rītā aizmirsu un atcerējos tikai nākošajā rītā. 😀 Tad nu nosūtīju viesiem watsapā un izdrukātu ielikšu albumā.

Dzimšanas dienas intervija nav mana ideja – pēdējā laikā tādas diezgan daudz redzētas internetā. Tomēr domāju, ka uz kādu laiku tā kļūs par jauku tradīciju. Visinteresantākais šajā reizē bija pats intervēšanas process.

 

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.