Leļļu teātra izrāde “Kas notiek dižmežā”

Latvijas leļļu teātra izrāde “Kas notiek dižmežā” ir balstīta uz Margaritas Stārastes tāda paša nosaukuma stāstu. Izrāde it kā ir paredzēta bērniem no 3 gadu vecuma.

Ja par “Pīlēnu Timu” bijām stāvā sajūsmā, tad, teikšu uzreiz godīgi, “Kas notiek dižmežā” nav tik veiksmīga izrāde. Visspilgtāk atšķirību raksturo Toma teiktais, kad, dodoties mājās no teātra, pajautāju, kurš personāžs šajā izrādē patika vislabāk. “Pīlēns Tims,” viņš atbildēja, lai gan starp izrādēm bija pagājuši vairāki mēneši. Diemžēl viņam neiepatikās neviens no šīs izrādes tēliem.

Nepārprotiet, izrāde nav slikta, tā ir interesanta un koša, lai gan liela daļa notikumu notiek tumsā. Tumsa mums netraucēja, bet pārspīlētais skaļums gan – ne tikai bērniem, arī mums pieaugušajiem gribējās aizspiest ausis, kad laumiņas pirmajā cēlienā spalgā balsī ķērca. Varbūt tie ir mani aizspriedumi, bet šķita, ka laumiņu balsīm jābūt maigām, citādāk tās vairāk atgādināja mazas raganiņas. Jā, iespējams tieši troksnis un dažbrīd pārspīlētā daudzbalsība (jo ne laumiņas vien bija šausmīgi skaļas, izrāde tāda ir kopumā) lika daudziem vecākiem ik pa brīdim pajautāt bērniem, vai nav pārāk bailīgi. Iespējams, daļai bērnu būs bail no ļauno tēlu pārsvara, jo kustīgi un skaļi, turklāt tumsā, tie noteikti ir biedējošāki nekā grāmatā. Šī iemesla pēc es izrādes mērķauditorijas vecumu pamainītu uz 4/5+.

Iespējams, ka visinteresantāk šo izrādi skatīties ir tiem bērniem, kas labi zina Margaritas Stārastes dižmeža stāstu – tad mazie var kļūt par detektīviem un meklēt atšķirības stāsta un izrādes sižetā, kā arī viņi jau zinās, ka beigas būs labas.

Varbūt kādam ir pretējs viedoklis? Droši pastāstiet komentāros, kā jums patika šī izrāde un uz kādu izrādi jūs ieteiktu mums doties!

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.