Luksofors DIY

 

Īsts luksofors. Vai tāds nav katra maza zēna sapnis? Var jau nopirkt, nav tas nekāds baigais unikums, bet Māris izlēma luksoforu uztaisīt – pašam interesanti paķimerēties un Tomam pamācoši vērot, ka lietu izgatavošana prasa laiku un darbu, mantas veikalos nerodas uzsitot gaisā knipi, turklāt es biju pret aliexpress variantiem (nav droši, muitā var aizturēt kā ES normām neatbilstošu preci utt.). Nu paši jau loģiski arī neesam eksperti regulās, bet paštaisītam paši arī zinām, kas un kā un kāpēc, tāpēc paštaisītu mantu tomēr uzskatu par drošāku nekā nezināmas izcelsmes.

Šo DIY jeb dari pats projektu neatspoguļošu sīki un smalki soli pa solim, jo tas būtu ļoti sarežģīti un nez vai no bildēm tāpat visu varētu saprast. Tomēr idejiski parādīšu un pastāstīšu, kā tapa Toma luksofors, lai varbūt palīdzētu uz līdzīgu pasākumu saņemties vēl kādam tētim.

Starp citu, ja jums ir jau sākumskolas vecuma bērns, tad šis varētu būt labs projekts, ko paveikt ar tēta vai vectēva palīdzību un reizē iemācīties šo to par elektrību!

IZMANTOTIE MATERIĀLI:

  • LED diodes – 4 sarkanas, 4 dzeltenas, 4 zaļas. Vispirms es diodes iegādājos specializētā veikalā, bet… vai nu viena no krāsām bija brāķētas vai arī tām bija nepieciešama papildu pretestība, es nezinu, bet daļa diožu pārdega pie pirmās saskares ar strāvu. Izmēģinot sapratām arī, ka gribētos košāku krāsu diodes, tāpēc sagriezām krāsainu LED virteni un luksoforam izmantojām to.
  • Vadi – mūsu gadījumā vads no tās pašas LED virtenes.
  • Bateriju bloks – atkal no LED virtenes (arī tāpēc ir izdevīgāk izmantot LED virteni ar baterijām, lai visas šīs sastāvdaļas nebūtu jāmeklē atsevišķi). Izmantojām bateriju kārbu, kas paredzēta 3 baterijām, lai gan nepieciešamas tikai 2. Tukšajā vietā ērti ielikt slēdzi.
  • Slēdži – izslēgšanai izmantojām jau bateriju blokā iestrādāto slēdzi. Grūtākais ir atrast 3 pozīciju slēdzi luksofora gaismām, jo nepieciešams tāds slēdzis, kurš visās 3 pozīcijās ir ieslēgts.
  • Kartons.
  • Līme.
  • Skrūves.
  • Melns kokteiļu salmiņš.
  • Nazis, šķēres, urbis, lodāmurs, knaibles, skrūvgriezis u.c.

PROJEKTA GAITA

 

Vispirms top kartona pamats izvēlētajā izmērā – tā, lai pietiek vietas vadam un diodēm.

 

Tad tiek izgatavotas maliņas luksofora kastei un izurbti caurumi LED diodēm.

 

Pirmie izmēģinājumi.

 

Tiek ievietotas diodes,…

 

… slēdži, baterijas.

Ar to arī luksofors ir gatavs! Protams, pa vidu bija vadu lodēšana un vēl pirms tam izprātošana, kā tos savienot, lai viss darbotos, un kā savietot nelielajā luksofora kastītē.

 

Ar to gan izrādījās mums nebija gana un iedomājāmies, ka luksoforam varētu pievienot arī melnus jumtiņus virs katras diodes.

 

Šim mērķim sagriezu melnu kokteiļu salmiņu un pielīmēju ar PVA līmi. Tagad gan ir gatavs!

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.