Lieldienas ar mazu Ziemassvētku sajūtu

Man bērnībā Lieldienās vienmēr bija tāda maza Ziemassvētku sajūta, jo Lieldienu Zaķis parasti bija sagādājis kādu pārsteiguma dāvaniņu. Īpaši jau tādos gados kā šis, kad Lieldienu nedēļā sniega ir vairāk nekā Ziemassvētkos, tās gribas padarīt vēl raibākas un priecīgākas ne tikai ar krāsainām olām, bet arī ar maziem pārsteigumiem. Nu vismaz man.

Es neesmu pret šokolādi un konfektēm, bet ar tām arī pārāk neaizraujamies. Dažas šokolādes olas vai zaķis ir ok, bet esmu par dažādību. Šogad izdomāju, ka vienā no pārsteiguma maisiņiem ielikšu mango – pēc formas taču kā liela ola! Mierīgi varētu likt arī avokado, kas Tomam ļoti garšo.

Nošpikojot no saviem vecākiem, pa nakti slepus nokrāsojām dažas olas citādāk nekā tās krāsojam visi kopā, lai tās būtu “Lieldienu Zaķa atnestas”. Tad sapakoju krāsainās olas, našķus (kuri tāpat beigās bija par daudz), mango un dāvaniņas fifīgos zaķu maisiņos un paslēpu dažādās vietās dzīvoklī.

Toms zaķu maisiņus pa vienam atrada un atvēra dienas gaitā – viņam nav tā tendence pagrābt visu uzreiz. Dažreiz pat mums pašiem gribas, lai viņš ātrāk atrod un izpako, bet cenšamies nesteidzināt.

Gribētu cerēt, ka nākošgad Lieldienas būs, ja ne siltas, tad vismaz saulainas un varēsim tās pavadīt ārā piknikā vai kādā netālā izbraucienā. Bet šogad ir tā, kā ir, un krāsas Lieldienām ir jāpiešķir pašiem.

Lai jums priecīgi svētki!

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.