Punča ceļojums PL-DE-CZ-PL #throwback

Ilgas pēc saules, siltuma un sausām ielām var mēģināt mazināt gremdējoties atmiņās par skaistiem vasaras ceļojumiem. Vēl foršāk gan, ja ir iespēja siltumam paskriet pretī, kaut kur aizceļojot reālajā laikā, bet, ja to nevaram, tad varam kādu ceļojumu plānot vai vismaz par tādu pasapņot. Sapņi taču piepildoties… 🙂

Es šoreiz gremdēšos atmiņās par ceļojumu ar Tomu puncī pirms vēl saņēmu drosmi sākt rakstīt blogu – tas būs ceļojuma maršuts pa Eiropas vidieni un neizpiks arī šādi tādi novērojumi vai secinājumi par ceļošanu ar punča bebi.

Būsiet jau pamanījuši, ka aviopakalpojumus izmantojam diezgan reti – tā nu tas ir sanācis, ka lielākoties duelī lidmašīna vs sava automašīna uzvar automašīna. Lētāk, ērtāk, elastīgāk… noteikti kādam ir pretējs viedoklis, varbūt vienkārši šādi esam pieraduši. Pieminu to tāpēc, ka nelidojot nav arī jāprasa ārsta atļauja lidot ar punci. Sev gan jāpajautā, vai varēšu garo ceļu nosēdēt un vai pārējiem nebūs manis dēļ jāpiebremzē. Es gan biju ļoti aktīva grūtniece un no garā ceļa nenobijos, ja neskaita faktu, ka pa ceļam nakšņot nolēmām viesnīcā nevis braukt visu cauru nakti.

Plānojot maršutu, par galvenajiem mērķiem izvēlējāmies:

 • Tropical Islands ūdens atpūtas parku Vācijā netālu no Berlīnes;
 • Vācijas galvaspilsētu Berlīni, kur ļoti sen nebija bijuši mūsu ceļabiedri – mani vecāki;
 • Čehijas galvaspilsētu Prāgu, kurā es nekad nebiju bijusi, bet vīrs tikai caurbraucot;
 • Polijas galvaspilsētu Varšavu, kuras skaistumu caurbraucot nevar novērtēt.

Maršutam pievienojām arī pa ceļam esošas citas mazākas pilsētas:

 • Vroclavu;
 • Drēzdeni.

Un visbeidzot izvēlējāmies atpakaļceļa maršutu pa mazāku, bet interesantāku ceļu cauri kalnainākam apvidum, lai redzētu tādas pilsētiņas kā:

 • Hrade Kralova.

Tā kā nakšņošanu Tropical Islands vajadzēja rezervēt laicīgi, tad rezervējām vai vismaz sameklējām variantus arī pārējām nakšņošanas vietām vēl pirms ceļojuma. Varšavā nu jau mums ir iecienīta viesnīca diezgan tuvu centram, kurā esam palikuši vairākkārt. Bet vispār esam iecienījuši būt elastīgi un rezervēt naktsmītnes pa ceļam, lai iepriekš norezervēta naktsmītne nekļūtu svarīgāka par foršām vietām, ko apskatīt pa ceļam.

Nu ko – vasara, karstums, līdz ar to drēbes nevajag daudz un rēķināmies arī ar iepirkšanos Berlīnē un Varšavā, tāpēc galvenais, lai mašīnā ir kondicionieris, un varam doties ceļā.

1. diena 20.07:

Ceļš no Latvijas līdz Varšavai. Diezgan viegli iedomāties, ka pirmajā dienā gribam pieveikt pēc iespējas lielāku ceļa gabalu. Gribam arī apskatīt Varšavu, jo, lai gan tai cauri un apkārt esam braukuši daudzas reizes, nekad līdz šim neesam veltījuši savu laiku pašas pilsētas apskatei. No sliedēm mūs izsit neliela avārija, ko piedzīvojam jau šajā pirmajā dienā vienā no Polijas mazajiem aplīšiem, kad fūre neievēro ceļa apzīmējumus un mēģina mūsu mašīnu nostumt no ielas. Godīgi sakot, tai brīdī man šķita – varbūt tā ir zīme, ka nekur nevajag braukt… Bet tādiem māņiem neļāvāmies un ceļu turpinājām.

2. diena 21.07:

No rīta mazliet Varšavas – tik cik varam izstaigāt ar kājām no mūsu viesnīcas, ko no Vecpilsētas šķir upe..

 

Ceļš uz Tropical Islands – tur ierodamies pašā vakarā. Nakšņojam viesnīcā iekšpus Tropical Islands – šķita, ka, ja jau uz turieni braucam, tad arī jānakšņo turpat uz vietas, lai ir tāda īsta džungļu sajūta. Mēs gan arī gribējām komfortu, tāpēc teltī nakšņot gan šoreiz neizvēlējāmies. Lai gan bijām lasījuši informāciju, ka šeit ir džungļi un džungļos dzīvo dažādi kukaiņi, mēs tomēr pamanījāmies saviebties par lielizmēra kukaini, kas rāpoja pa mūsu viesnīcas istabiņas grīdu – pat aizgājām pajautāt administratorei, vai tas ir OK. Jā, esot gan viss OK, jo šeit ir džungļi. Hmm, sajūta dīvaina, koferiem aizvelkam rāvējslēdzējus ciet, lai nevienu kukaini nepārvestu mājās un ceram, ka gultā nelūgtu viesu nebūs.

Tropical Islands angārs

“Viesnīcas” gaitenis

Skats uz mūsu apartamentiem

Telšu pilsētiņa

3. diena 22.07:

Visa diena Tropical Islands. Gardas brokastis un tad visu izstaigāt, izpētīt, izmēģināt. Lidojums gaisa balonā tiem, kam tas ļauts (mani balonā atsakās ņemt, eh, es gan būtu gribējusi). Vēl viena nakts Tropical Islands. Redzam, ka vairāki cilvēki par naktsmītni atsevišķi nemaksā, bet guļ turpat “pludmalē” atpūtas krēslos apsegušies ar dvielīti. Acīmredzot, arī tas ir variants, ja ļoti gribas ietaupīt. Šķiet, ka tad gan biļetē nav iekļauta saunu un SPA zona. Par saunu un SPA zonu runājot, šī ir viena no tām vietām, kur ar peldkostīmu ieiet ir aizliegts – tikai pliki vai dvielīšos.

 

 

 

4. diena 23.07:

Brokastis Tropical Islands un dodamies uz Berlīni. Berlīnes mūris. Brandenburgas vārti. Pierunājamies uz interesantu izbraucienu dīvainā tūristu vizināšanas braucamrīkā. Sony centrs. Holokausta memoriāls. Reihstāgs no ārpuses. Aleksandra tornis, kur izrādās ir rindā jāpiesakās vairākas stundas iepriekš. Iepirkšanās, protams. Nakšņojam Berlīnē.

Berlīnes mūra fragmenti. Piemiņas vieta, kur ir tāda dīvaina sajūta – uzsmaidīt kamerai vai tomēr nē.

Vizināšanās pie Brandenburgas vārtiem

Pie Reihstāga

Holokausta memoriāls

Aleksandra tornis

Sony centrs

Sony centra pagalma pārsegums

5. diena 24.07:

Dienu iesākam ar izvākšanos no viesnīcas un Berlīnes Zoodārza apmeklējumu. Šeit es jūtu, ka lielā staigāšana kļūst pagrūta – man sāp mugura, ja nelieku grūtnieču jostu, bet mazais puncī protestē, ja to lieku. Nu nav maz septiņi mēneši, bet tas nav arī šķērslis piedzīvojumiem! Lēnā garā, ar atpūtas pauzēm uz Zoodārza soliņiem, parku izstaigājam un uz pēcpusdienu taisāmies ceļā, arī laiks sāk mazliet apmākties.

 

Dodamies uz Prāgu, bet pa ceļam “izbaudām” lietainu vakara pastaigu Drēzdenē. Pilsēta ļoti skaista un tur ir vērts piestāt.

Drēzdene

 

Naktī iebraucam Prāgā. Mūsu norezervētā viesnīca atrodas tādā kā Maskačkas rajoniņā. Vēl lielākai līdzībai garām iet arī tramvajs. Iekārtojamies un aizbraucam apskatīt Prāgu naktī – nogurums gan, protams, ir liels, bet Prāgā nakšņosim tikai vienu nakti, līdz ar to citas iespējas to izstaigāt tumsā šajā ceļojumā mums nebūs.

6. diena 25.07:

Prāga visā tās krāšņumā. Katedrāle. Petrin kalna skatu laukums. 12 apustuļu pulkstenis… Sejās manāms nogurums, sāk jau gribēties būt atpakaļ mājās, bet pilsēta ir ļoti, ļoti skaista.

 

 

 

Mājupceļš  ved uz Vroclavu un izvēlamies to bagātināt ar ceļu cauri mazām skaistām pilsētiņām -vienā no tām, Hradec Kralowe, piestājam uz vakara pastaigu.

Hradec Kralowe

Vroclavā ierodamies naktī. Esam rezervējuši dzīvokli un, kā izrādās, nakts laikā pēc dzīvokļa atslēgas ir jādodas uz naktsklubu. Bet ar apartamentu esam diezgan apmierināti – galvenais jau, lai var labi izgulēties pirms garā mājupceļa.

7. diena 26.07:

Līdz pēcpusdienai laiku pavadām Vroclavā, kura, tieši tāpat kā gandrīz visas citas Polijas pilsētas, apbur ar savu skaistumu. Nudien, ceļojot pa Poliju, rodas pārdomas, kāpēc to līdz šim esam atstājuši neievērotu.

Vroclava

 

Pēcpusdienā ceļš uz Varšavu. Iekārtojamies tajā pašā viesnīcā, tikai pāris stāvus augstāk, un ar tramvaju dodamies uz Vecpilsētu, lai redzētu debešķīgo gaismas strūklaku šovu un naksnīgo Varšavu. Nu ziniet, tik aktīva sabiedriskā dzīve nakts stundās ir reti kur! Un uz strūklakām jāiet laicīgi, lai vispār kaut ko varētu redzēt.

 

8. diena 27.07:

Brokastis Varšavā, iepirkšanās pauze lielveikalos pirms izbraukšanas no Varšavas un mājupceļš. Naktī esam Latvijā.

Svarīgākās lietas, par ko pirms ceļa jāparūpējas grūtniecei:

 • aptieciņa – nekas dižs, bet pašas fundamentālākās lietas, kā pretsāpju tabletes, brūču dezinfekcijas līdzeklis un iesnu sprejs, kas nekaitē grūtniecēm. Aptiekas ir visā pasaulē, bet ērtāk, ja jau zināmās pamatlietas ir līdzi.
 • mitrās salvetes – pirmais grūtnieču likums ir mazgāt rokas vēl daudz biežāk kā ikdienā. Ne jau vienmēr tas ceļojumā ir tik viegli izdarāms, tāpēc mitrās salvetes noteikti noderēs.
 • muguras elastīgā josta – pat ja ikdienā tā īpaši bieži nenoder, tad ceļojumā var noderēt, jo ir skaidrs, ka staigāt sanāks krietni vairāk nekā ikdienā.
 • ērti apavi un apģērbs – tas, protams, ir svarīgi visiem, bet tomēr. Nekādas liekas detaļas, kas varētu spiest vai traucēt.
 • drošības josta grūtniecēm – lai gan ar mašīnu ikdienā pārvietojos regulāri un drošības jostas mani pārāk netraucēja, ceļojumā tomēr jutu, ka ik pa laikam to jāsakārto tā, lai mazāk traucētu un nespiestu vēderu. Tāpēc domāju, ka būtu bijis prātīgi iegādāties speciālu jostas uzliku, kas paredzēta tieši grūtniecēm.
 • spilvens ērtai gulēšanai mašīnā – gaidot bērniņu vairāk gribas gulēt un atpūsties ir ļoti svarīgi, tāpēc ieteiktu paņemt līdzi ērtu un mīkstu spilvenu, lai pa ceļam var pagulēt.
Share

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.