Toma grāmatas #4. Joga bērniem.

Šad un tad ieskatos bookdepository piedāvājumos un nesen iegādājos divas brīnišķīgas jogas grāmatas bērniem – “Good Morning Yoga” un “Good Night Yoga”, kuru autore ir Mariam Gates un ilustratore Sarah Jane Hinder. Kā jau nojaušat, grāmatas ir angļu valodā, bet galvenais šajās grāmatās tomēr ir bildes.

Rīta jogas grāmatā ir 12 jogas pozas, kas katra ilustrēta un nosaukta saistībā ar kādu dabas parādību, dzīvnieku vai augu, lai bērniem ir vieglāk to uztvert un izpildīt. Sākumā katrai pozai veltīts viens grāmatas atvērums, pēc tam visas 12 pozas ir pārskatāmi apkopotas vienā atvērumā, lai varētu tās izpildīt kā vienotu jogas kombināciju (yoga flow). Pašās grāmatas beigās viens atvērums veltīts vizualizācijai “kā es šodien vēlos justies” ar tekstu, ko kāds no vecākiem var nolasīt bērnam priekšā. Protams, es šo tekstu trīsarpus gadus vecam bērnam nelasu priekšā angliski, bet gan interpretēju ar savu tulkojumu, ja mums no rīta tam vispār ir laiks – drīzāk tas ir tāds brīvdienu pasākums, darba dienu rītos cenšamies atrast laiku, lai 1-2 reizes izpildītu katru pozu. “Good Morning Yoga” video:

Vakara grāmatā ir 11 jogas pozas, kas katra tieši tāpat ilustrēta un nosaukta saistībā ar kādu dabas parādību, dzīvnieku vai citu viegli uztveramu motīvu. Grāmatas beigās ir atvērums mākoņu vizualizācijai ar tekstu, kas rosina bērnu mierīgi aizmigt. “Good Night Yoga” video:

Ilustrācijas šajās grāmatās ir ļoti skaistas un detalizētas, tās rosina bērnu vēlēties jogot. Es neesmu tik laba jogas pārzinātāja, lai automātiski zinātu, kura kustība katrā poza veicama ieelpā, kura izelpā, un tas nav precīzi norādīts pozu aprakstos, tāpēc man, pildot pozas,mazliet jāpiedomā, kā būtu pareizāk, vadoties no tām pozām, ko zinu. Bet galvenais ir izkustēties, pavingrot, pastaipīties un trenēt līdzsvaru – tam šīs grāmatas ļoti labi noder.

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.