SAL-DĒ-JUMS ?

Jā, vasara, mani trauki, darbs, atpūta – atkal tas viss ir nostūmis blogu mazliet nostāk. Nu ko lai dara – visticamāk, ka šādi tas turpināsies vasaru no vasaras, bet nebēdāju, jo dzīve jādzīvo šodien un labāk jau paguliet šūpuļtīklā, skatoties mākoņos un viens uz otru nekā telefonos!

Bet saldējumu tak gribas, vai ne? Toms vispār ir gatavs ēst saldējumu katru dienu neatkarīgi no sezonas. Ziemā viņš gandrīz katru rītu iesāka ar saldējumu vai saldētām ogām, tāpēc mūsu mājās saldējuma sezona ir visu gadu. Varbūt, ka paši pie tā jau pavisam mazu pieradinājām, jo saldētas ogas bija visiedarbīgākais līdzeklis sāpīgi augošiem zobiņiem – īpaši jau avenes un mellenes. Nesmādējam veikalu saldējumus, bet veselīgāka alternatīva ir vismaz pārmaiņus saldējumu pagatavot pašiem. Regulāri eksperimentējam ar receptēm un, protams, ka ne visi eksperimenti izdodas veiksmīgi, bet vēlos padalīties ar Toma iecienītākajām vienkāršajām pašgatavoto saldējumu receptēm.

ala PLOMBĪRS NO KONSERVĒTU TURKU ZIRŅU ŪDENS

Ja no saputota turku zirņu ūdens var cept bezē cepumus, tad kāpēc gan no tā nepagatavot saldējumu?

Pati galvenā sastāvdaļa tātad ir konservētu turku zirņu ūdens, ko kārtīgi saputo ar mikseri.

Variācijas:

  • plus saputots SALDAIS KRĒJUMS – proporcijas mainīgas, atkarībā, vai gribas liesāku vai treknāku saldējumu. Nevajag saputot tik stingru kā putukrējumu kūkām, bet vidēju, krēmīgu masu. Cukuru lieku minimāli, Tomam garšo arī nepārsaldināti saldie ēdieni. Beigās sajauc kopā ar saputoto zirņūdeni, ja vēlas, pieber ogas, kokosa skaidiņas vai riekstu birzumus un liek saldēt formiņās. Esmu likusi klāt arī ar dakšiņu saspaidītu banānu. Var pievienot arī sadrupinātus bezē cepumus vai smalki sasmalcinātu zefīru, tad varbūt cukuru nemaz papildus nevajag. Un, protams, ka saldā krējuma vietā der arī kokosa krēms.

  • plus IZKAUSĒTA ŠOKOLĀDE – tumšo šokolādi izkausē ūdens tvaikos vai mazā fondī bļodiņā, mazliet pievieno saldo krējumu vai pienu. Nedaudz padzesē un putojot lej klāt saputotajam zirņūdenim. Lūk – šokolādes plombīrs gatavs!

PAR PAMATU – SABLENDĒTAS OGAS

Visgaršīgākie ogu saldējumi sanāk no zemenēm, bet mēdzu izmantot arī mellenes, avenes vai ķiršus.

Variācijas:

  • vienkārši tāpat – bez nekā saliet saldējuma formiņās vai vienkārši mazos trauciņos sablendētas ogas.
  • liet formiņās kārtās ar BEZPIEDEVU JOGURTU, kas samaisīts ar šķidru medu (vai citu saldinātāju). Bērnības garšai var jogurta vietā izmantot skābo krējumu.

* JA SALDĒJUMS SANĀCIS PAR SKĀBU UN NEIET PIE SIRDS, tad situāciju var glābt:

  • vienkāršais variants – pamērcējot ievārījumā;
  • sarežģītāk – noglazējot saldā šokolādē.

Baudiet vasaru, kas beidzot ir tik karsta kā bērnībā un agrā jaunībā! Nav viegli, bet pirmoreiz nav sajūtas, ka vasaras būtu par maz! ✌

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.