Tērvete ar velo.

Lai gan nu jau lēniem solīšiem tuvojas rudens, vēl var paspēt izbaudīt šo to no vasarīgām aktivitātēm, piemēram, kādu izbraucienu ar velosipēdiem! Mēs vasaru iesākām ar velosipēdu izbraucienu pa Tērvetes dabas parku – divi no mums ar saviem, otri divi ar Tērvetes dabas parka nomā aizlienētiem riteņiem. Iespējams arī kāds no jums prāto, vai labāk Tērvetē doties pārgājienā ar kājām vai braukt ar velosipēdiem, tāpēc pastāstīšu, kā gāja mums un kādi ir mūsu secinājumi.

VELOSIPĒDU ĪRE:

Ja savu velosipēdu nav vai tie nelien automašīnā, tad Tērvetes dabas parkā pieejama velosipēdu noma – 3eur/h, bet ne vairāk kā 7,50eur/dienā. Pieejams arī bērnu sēdeklītis un ķiveres. Velosipēdi ir dažādi – gan ar ļoti labiem ātruma pārslēgiem, gan ne tik labiem, pašiem jāskatās līdzi, kuru velosipēdu labāk izvēlēties, jo braukšana šeit nav no vieglākajām, bet visi nomas velosipēdi ir piemēroti braukšanai pa paugurainu mežu.

*Starp citu, tā kā šo rakstu tikai augustā, tad jāpiemin arī nomātavas jaunums – bez maksas ir pieejami DipDap ritenīši bērniem. Vēl nomātavā ir iznomājami arī koka velkamie rati – mēs tādus ļoti veiksmīgi esam izmantojuši vairākos zoodārzos.

IEEJA PARKĀ:

Tērvetes dabas parks ir atvērts katru dienu no 9 līdz 19. Pieaugušo biļete maksā 5eur, skolniekiem 3,50eur, bet pirmsskolas vecuma bērniem ieeja parkā ir bez maksas.

BRAUCIENS AR VELOSIPĒDIEM pa kalnaino (pauguraino) Tērvetes dabas parku nav viegls, īpaši jau tādiem “svētdienas” velosipēdistiem kā mēs. To jāuztver kā foršu treniņu brīvā dabā ar ekskursijas elementiem! Brauciena garumu, protams, katrs var izvēlēties un variēt pats, variantu ir diezgan daudz.

APSKATES OBJEKTU parkā ir daudz, bet, braucot ar velosipēdiem, tie sanāk ļoti tuvu viens otram un brīžam negribas atkal stāties un kārtējo reizi kāpt nost no riteņa, bērnu cilāt iekšā-ārā velokrēsliņā. Ar velosipēdiem pie katras skulptūriņas nestāsies, tāpēc tā vairāk sanāk kā ātra parka apskate ar apstāšanos lielākos izklaides objektos – pie rūķu mājiņām, jaunajā miniatūrajā pilsētiņā un rotaļu laukumā. Ja gribas vairāk izpētīt katru eksponātu, tad labāk doties pastaigā pa parku ar kājām.

Daži apskates objekti, ko vēlos izcelt:

  • Miniatūrā pilsētiņa – tā ir ļoti, ļoti, ļoti skaista! Īsta pasaku valstība mazajiem un interesanta arī lielajiem! Vienīgais mīnuss – saulainā dienā mājiņu iekšpusē ir karsti kā pirtī.

  • Rūķu ciems – arī mājiņas, no kurām daļa ieraktas zemē. Virszemes objekti Tomam patika, pazemes viņu mazliet biedēja.

  • Lielais rotaļu laukums- vieta, kur izskrieties un izložņāties! Mazākajiem jāņem līdzi tētis (vai kāds cits pieaugušais), lai varētu iziet garo rotaļu laukuma atrakciju, bet tas patiešām ir to vērts. Netālu atrodas koka pils (ko droši vien lielākā daļa atceras arī no savas bērnības), pa kuru mums visiem patika izstaigāties.

  • Skatu tornis – sākumā mūs samulsināja fakts, ka par ieeju skatu tornī ir jāmaksā atsevišķi (1eur no cilvēka), bet tam ir arī loģisks izskaidrojums. Augšā atrodas vairāki tālskaši, kurus var izmantot bez maksas, līdz ar to sanāk pat izdevīgāk nekā, ja par katru tālskati būtu jāmaksā atsevišķi. Šī ir vienīgā vieta parkā, kur radās nepieciešamība pēc riteņu pieslēgšanas, ja skatu tornī vēlētos kāpt visi.

SECINĀJUMI:

Ar velosipēdiem izbraukāt Tērvetes dabas parku ir interesanti, bet šis variants ir piemērotāks kompānijām, kur kāds nevar lielus gabalus nostaigāt kājām – piemēram, mazs bērns, kurš vairs nav tik mazs, lai sēdētu ratos. Mēs nākošreiz izvēlētos doties ekskursijā ar kājām un Toms varētu braukt ar līdzsvara riteni.

Tērvetes dabas parks ir meža teritorija, tāpēc pretodu līdzekļi ļoti noderēs!

Noteikti ir vērts paņemt līdzi piknika uzkodas un dzērienus, jo, vienalga, vai ar kājām vai velosipēdu, bet noteikti gribēsies apstāties un iestiprināties.

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.