Mini Zoo Pasvāles rajonā – Rauboņu parks

Atvasara ir brīnišķīgs laiks, lai kopā ar ģimeni apmeklētu kādu atpūtas parku, zoodārzu vai vienkārši pavadītu dienu pastaigājoties. Šoreiz mēs izvēlējāmies aizbraukt uz pavisam netālo Rauboņu parku, kas atrodas Lietuvā, Pasvāles rajona Rauboņu ciemā (no Rīgas apmēram 90km). Galvenokārt tāpēc, ka šī ir vieta, kam desmitiem reižu esam braukuši garām, noskatoties un nodomājot, ka kādreiz uz šejieni jāatbrauc – un ziniet, paši no sevis jau tie visi “kādreiz” mūsu dzīvēs ne vienmēr pienāk, tos ir jāieplāno! Iespējams, ka daļai no jums Rauboņu parks vairāk asociējas nevis ar mini zoodārzu, bet gan ar dinozauru parku, kas arī ir pareizi – gluži vienkārši mēs nolēmām sākt ar zoodārzu un, tā kā biļešu piedāvājumā nav nekādas atlaides pērkot biļetes gan uz zoo, gan dinozauriem, tad pēc zoodārza izstaigāšanas jutām, ka dinozauriem vairs nepietiks spēka un uz vakara pusi jau sāka traucēt rudens dzestrums, tāpēc dinozaurus nolēmām atstāt citai reizei. Vēl šajā parkā atrodas arī Tarzāna takas, taču diemžēl šeit mazākā no tām ir paredzēta bērniem sākot no 5 gadu vecuma, tā ka to atlikām uz pāris gadiem (piemēram, Liepājas Tarzāna takās ir mazā taka no 3 gadu vecuma, pa kuru vecākiem pie rokas bez maksas var mazliet izmēģināt pakāpelēt arī vēl mazāki ķipari).

Tātad: ZOODĀRZS. Pieskaitu šo zoodārzu pie mini-zoo kategorijas, lai gan tas pēc izmēra un dzīvnieku skaita ir kaut kur pa vidu starp mini un lielajiem zoodārziem. Iespējams, mazliet līdzīgs Rīgas zoodārza filiālei “Cīruļi” (linkā apraksts no cita bloga ieraksta), bet mazākā teritorijā un ar diezgan daudz svešzemju dzīvniekiem un putniem. Nekur neatrodu informāciju, ka zoodārzam būtu kāds “atvaļinājuma” periods ziemas mēnešos, lai gan tāds jautājums noteikti rodas, ņemot vērā, ka dzīvnieku sortimentā starp kazām, alpakām, trušiem, lūšiem, jenotiem, lāčiem, stirnām, vāverēm, pūcēm ir arī lauva, ķenguri, pērtiķi, surikāti, pāvi un papagaiļi.

 

 

Kasē par pāris eiro var iegādāties dzīvnieku barību – mazu maisiņu ar burkānu sķēlītēm un speciālo barību, ar ko var barot daļu no dzīvniekiem. Citi burkāniņus notiesāja gardu muti un prasīja vēl, bet, piemēram, truši jau bija tik pārbaroti, ka viņus pat burkāni neinteresēja.

 

Tas, ka truši dzīvo praktiski savvaļā (ne būros) un pa viņu teritoriju zoodārza apmeklētāji var brīvi staigāt, nelikās nekas ārkārtīgi pārsteidzošs, bet interesanti, ka viņiem ir kopīga teritorija ar ķenguriem. Ja domājat, ka truši ir bailīgi, tad ķenguri ir vēl krietni bailīgāki un sev pavisam klāt nevienu nelaiž.

 

Interesanti likās arī tas, ka putnus jāskatās nevis caur stiklu vai sietu, bet no putnu mājas iekšpuses. Esat bijuši vienā būrī ar pāvu? Šeit ir tāda iespēja.

 

Jau pieminēju, ka šeit ir arī Tarzānparks. Ieeja tajā gan iespējama tikai no zoodārza, tātad atsevišķi par Tarzāna takām vien samaksāt nav iespējams.

Vēl zoodārza biļetes cenā ir iekļautas arī vairākas piepūšamās atrakcijas dažādiem vecumiem (bez laika ierobežojuma) un autodroms – braukt var cik vien reizes grib, tikai tik cik apmēram 10 minūtes katru reizi jāizstāv rinda.

Biļešu cenas:

  • Zoodārzs un atrakcijas: no 14 g. – 7eur, no 3 g. – 5,50eur; *
  • Dinozauru parks: no 14 g. – 6,50eur, no 3 g. – 5eur; *

*Darba dienās biļešu cenām 25% atlaide.

  • Tarzānu takas: 5-10eur par taku, atlaides ģimenēm un grupām.
Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.