Skaisto skatu pilsēta – Zarasai

Pirms trim gadiem šeit blogā (zemāk) īsi pieminēju, manuprāt, vienu no skaistākajām Lietuvas kūrortpilsētām – Zarasai, kas atrodas pavisam netālu no Daugavpils. Ja toreiz man Zarasai palika atmiņā kā vienkārši ļoti skaista pilsēta ar milzīgu ezeru, kas viesus piesaista ar dažādiem sporta un kultūras pasākumiem, tad tagad vēlos stāstu par Zarasai mazliet papildināt ar dažām bildēm, jo klāt nākušas vairākas aktīvās atpūtas uz ūdens iespējas. Turklāt tīri vizuāli Zarasu ezera sala, kas ir lielākās daļas šo pasākumu “sirds”, ir kļuvusi vēl sakoptāka un dizainiskāka.

Skats no apaļā Panorāmas tilta uz Zarasu ezeru un salu.

Zarasu ezera sala ir piemērota visdažādākajiem sporta pasākumiem. Šajā reizē vērojām dažāda veida paraplānu/izpletņlēcēju sacensības un ātrumlaivu Eiropas čempionātu.

Kafejnīca, dušas un administrācija veiksmīgi iekļaujas Zarasu ezera salas vidē.

Piepūšamās atrakcijas uz ūdens.

Veikparks. Pēc principa līdzīgs kā Ozolniekos (veiko pa apli), bet ar lielu bonusu – koka laipu visapkārt veikošanas aplim, pa kuru aiziet krastā, ja gadās nokrist veikojot, un nav jāapstādina trose visiem pārējiem.

Vizuāli ļoti pievilcīgs kempings.

Protams, Zarasu ezera sala nav vienīgais apskates objekts Zarasai pilsētā, bet šoreiz bildēs tas ir viss. Varbūt, ka par citiem apskates objektiem varēšu papildināt citu gadu.


No 2015. gada bloga raksta:

Augusta vidū izmantojām iespēju nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu – apskatīt Lietuvas kūrortpilsētu Zarasai un apmeklēt Eiropas čempionātu F2 klases ātrumlaivām.

Iespējams vēl kāds vairāku Latvijas pāru kāzu bildēs ir ievērojis apaļu tiltu virs pasakaini skaista ezera, bet nezina, kur tas atrodas. Izrādās, ka tikai 25km no Daugavpils, gandrīz pie pašas Latvijas robežas ir skaista, pauguraina Lietuvas pilsētiņa ar iespaidīgu ezeru – Zarasai. Tā viennozīmīgi ir mazpilsēta, kur pavadīt vismaz nedēļas nogali, bet vēl labāk – īsu atvaļinājumu. Novietnes dēļ apskaužami nami, ko no ezera krasta šķir tikai pastaigu celiņš, jau pieminētais apaļais tilts, no kura paveras skats uz visu plašo ezeru ar izrobotajiem krastiem un romantiska pussala (tur sacensību laikā bija kempings) ir tikai daži no Zarasai smukumiem.

F2 ātrumlaivas Lietuvas pilsētā ZarasaiPavadīt pāris dienas svaigā gaisā un nakšņot teltī nav nekas neiespējams arī ar mazuli – Toms jau pie sporta pasākumiem ir pieradis un gan ratos, gan teltī guļ labi. Protams, ka ar bērnu jābūt dubultuzmanīgiem attiecībā pret atrašanos pie ūdens, ceļamkrāniem un citām potenciāli bīstamām vietām un lietām, to skaitā uzturēšanos saulē. 🙂 Bet citādi sports arī ir svarīga dzīves sastāvdaļa, ko mācīt bērniem jau no mazotnes!

 

Save

Save

Save

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.