Pastaiga pa Ķemeru tīreli

Ir augusts, rudens tuvums jūtams ja ne pa dienu, tad vakaros noteikti un Ķemeru tīrelī jau uzziedējuši virši, tāpēc kāda saulaina pēcpusdiena būs brīnišķīgs laiks, lai dotos dažu kilometru garā pastaigā pa purva laipu. Īsais maršuts ir apmēram pusotru kilometru garš, bet garais – apmēram trīs ar pusi un tā vidū ir skatu tornis. Diezgan amizanti, ka daļa cilvēku pie skatu torņa griežas apkārt, lai dotos atpakaļ, lai gan abos virzienos ejams vienādi garš ceļš. Tā nedariet – nenozodziet paši sev skaistus skatus! 😉

Mums pretī nākošās māmiņas brīdināja, ka ar ratiem uz takas neesot ko darīt, bet abi mūsu kompānijas vīrieši apgalvo, ka nebija nemaz tik traki. Lai paskatītos apkārt netīšām nenobraucot no takas, gan jāapstājas, jo laipas platums ir tikai mazliet lielāks par ratu riteņiem, toties samainīšanās vietu ir daudz.

Mēs uz purva taku iesakām doties agri no rīta vai saulainā pēcpusdienā, jo ēnas purvā nav un dienas saulītē varētu būt diezgan karsti, īpaši jau maziem bērniem.

Lai gan purvs izskatās sauss, nokāpjot no laipas labi jūtams, ka zem sausās virskārtas zeme staigā, un kurpes var piesmelt ļoti ātri.

Piebildīšu, ka par tīreļa apmeklēšanu nav jāmaksā, bet stāvvieta ir maksas (2€).

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.