Jau pieci!

Toma pirmā pusapaļā jubileja! Viņš ļoti, ļoti gaidīja 5 gadus – pēdējo mēnesi skaitīja dienas un dāvanu bija izvēlējies jau vairākus mēnešus iepriekš.

Tāpat jau krietnu laiku pirms dzimšanas dienas Toms bija vairākkārt izteicis vēlēšanos ballīti rīkot ārā ar… šķēršļu trasi! Šoreiz piepūšamajām atrakcijām viņš teica “nē” un mēs sākām apsvērt variantus, kur un kā realizēt Toma vēlmi par šķēršļiem… Apsverot dažādas vietas, atcerējāmies par atpūtas kompleksu “Turbas” netālu no Tīnūžiem – sazvanījām, aizbraucām apskatīties un sapratām, ka šī vieta atbilst visām mūsu prasībām! Par ļoti saprātīgu cenu mums uz visu dienu tika piešķirta Turbu saliņa ar plašu nojumi, sporta laukumiem un 100m garu trošu ceļu pāri upītei! Netālu bija pieejams arī bērnu rotaļu laukums, bet teritorijas otrā galā neliela šķēršļu trase, ko lietus dēļ gan nepaspējām izmēģināt. Nolēmām izmantot iespēju uz ugunskura vārīt soļanku un uz grila cept gaļu – sanāk, ka vietas izvēle savā ziņā noteica ballītes ēdienkarti.

Smieklīgi sanāca ar ciparu baloniem. Protams, ka arī piecinieka balons ietilpa Toma vēlmēs! Tomēr ar hēliju pildīti šāda veida baloni izmaksā neadekvāti dārgi (padsmit eiro), tāpēc nolēmu pasūtīt milzu ciparu balonu no aliexpress. Diemžēl pasūtījumu veicu kādu nedēļu par vēlu, tāpēc pāris dienas pirms ballītes Tiger veikalā nopirku nelielu piecinieka balonu rezervei – īstajā dzimšanas dienā piesējām to pie dāvanas. Bet braucot uz ballīti, cipariņu aizmirsām mājās, tāpēc nācās lūgt draugiem, lai pa ceļam nopērk vēl vienu tādu pašu balonu, ko piekārt svinību vietā. Dažas dienas pēc ballītes pastkastītē iekrita arī īstais piecinieka balons, tā nu Toma istabu tuvāko mēnesi pēc ballītes rotāja trīs baloni – piecinieki. Kvalitātes ziņā varu ieteikt gan lielo aliexpress pasūtīto, gan mazo Tiger ciparu balonu – ja vien nav vitāli svarīgi, lai balons lidotu, tad pilnīgi mierīgi tos padsmit eiro var ietaupīt.

Cienasts:

 • Jau pieminēju, ka uz ugunskura vārījām soļanku. Vēsā laikā šāda iespēja ir jāizmanto, tur nav ko domāt! Sagataves zupai es pagatavoju iepriekšējā dienā mājās – apcepu visas sastāvdaļas un uzvārīju buljonu, bet pašā vakarā vēl nomizojām un sagriezām kartupeļus (tos, protams, līdz vārīšanai jātur aukstā ūdenī). Uz vietas atlika visu salikt katlā, pieliet ūdeni un vārīt, kamēr kartupeļi mīksti.
 • Šādai brīvdabas ballītei ļoti piestāv arī grillēta gaļa – mēs visbiežāk izvēlamies pusspārnus dažādās marinādēs. Klāt pie gaļas pagatavojām salātus, kas mazliet līdzinās Cēzara salātiem – gatavie salātu mix, ķirštomāti, maizes grauzdiņi, rīvēts cietais siers un mērce no krējuma, majonēzes, citronu sulas, kaltētām dillēm, sāls un pipariem.
 • Uzkodām palūdzu savu mammu sacept kārtainās mīklas standziņas ar dažādiem garšaugiem.
 • Protams, kā vienmēr dārzeņi un augļi – burkānu, kāļu un gurķu stienīši, redīsu spirāles ,marinēti gurķi, āboli, pašu dārza vīnogas un rudens avenes.
 • Čipsu alternatīva – mini galetes no turku zirņiem.
 • Dzērieni – ūdens, mājās gatavota ābolu sula, tēja, kafija.

Par laimi ballītes sākumā bija diezgan patīkams laiks – visi gribētāji paspēja izbraukāties ar trosi un uzspēlēt futbolu.

Bet vēlāk, kad sākās neliels lietus, turpinājām ballēties plašajā nojumē. Bērni vispirms izpakoja dāvanas un ķērās pie lego būvēšanas. Pēc tam piedāvājām dažas vienkāršas aktivitātes:

 1. Balonu kaujas. Es pat neatceros kāds bija paredzēts sākotnējais uzdevums ar garajiem baloniem, bet bērniem likās, ka to vislabākais pielietojums ir kaušanās. 😀
 2. Badmintons ar nūjām un balonu. Katram raketes vietā iedod ~70cm garu nūju no cauruļu izolācijas, bet volāniņa vietā ir balons- to jānotur gaisā, atsitot ar nūjām.
 3. Šķēršļu stafete un smilšu maisiņu mešana. No cauruļu izolācijām uztaisījām šķēršļus – ja liktu ārā zālītē, stafete būtu mazliet savādāka (ar līšanu cauri zemē iespraustiem puslokiem), bet nojumē salikām apaļos šķēršļus (līdzīgi kā mēdz likt riepas) un līnijas, kam jālec pāri. Pie pēdējās līnijas jāpaņem smilšu maisiņi un jācenšas tos iemest kādā no groziņiem.

Pa vidu aktivitātēm mazos viesus izrotājām ar pagaidu tetovējumiem no Ducky Street. Arī dodoties prom katrs varēja izvēlēties kādu no tetovējumiem, ko uzlīmēt mājās. Bet priecīgākam mājupceļam uzdāvinājām katram želejas sirsniņu uz kociņa no Karameļu darbnīcas.

Pēdējos pāris gadus jautāju Tomam pašam, kādu kūku viņš vēlēsies. Šogad viņš paziņoja, ka gribēs sarkanbaltsarkanu torti – Latvijas karoga krāsās. Lai būtu droša, ka biskvīts patiešām sanāks sarkans, nolēmu divām kārtām izmantot sarkanās samta kūkas gatavo maisījumu, bet trešo kārtu cept pēc klasiskā baltā biskvīta receptes.

Sarkanbaltsarkanā torte:

Sagatavošanās darbi:

 • izcep 2 biskvīta kārtas no viena gatavā sarkanās samta kūkas maisījuma;
 • pagatavo 1 kārtu klasiskā baltā bikvīta – 3 olu dzeltenumus saputo ar 2 ēdamkarotēm cukura, pievieno 3 ēdamkarotes miltu un beigās ar karoti iecilā atsevišķi stingri saputotus 3 olu baltumus;
 • krēmam saputo 250g sviesta ar 1,5 bundžām (1 glāzi) iebiezinātā piena un mazliet vaniļas cukura;
 • kad krēms saputojies, ieputo tajā 1 sablendētu banānu un mazliet kokosa skaidiņas, liek ledusskapī;
 • saspaida 250ml aveņu.

Tortes salikšana:

 • apakšā liek vienu sarkano biskvītu;
 • pārklāj ar ceturtdaļu krēma un ieliek uz 15min ledusskapī;
 • krēmam virsū liek pusi saspaidīto aveņu;
 • uz avenēm liek baltā biskvīta kārtu un tai virsū otru pusi aveņu, atļauj iesūkties;
 • virsū liek vēl vienu ceturtdaļu krēma un padzesē;
 • uzliek otru sarkano biskvītu un pārklāj ar trešo ceturtdaļu krēma;
 • ar atlikušo krēmu apsmērē tortes malas un atdzesē ledusskapī;
 • dekorē ar svaigām vai saldētām avenēm un no šokolādes uzzīmētām figūrām.

Kad torte (kura, starp citu, esot bijusi visgaršīgākā no visām manām tortēm!) bija apēsta, bet lietus tā arī nemitājās, tad tieši pirms prombraukšanas vēl piestājām pabarot vietējo “Turbu” ganāmpulku.

Mums pašiem un galvenais jau Tomam dzimšanas dienas ballīte “Turbās” ļoti patika – gada aktīvajā sezonā tur tikt droši vien būtu pagrūti, lūk, savas priekšrocības ir arī rudens dzimšanas dienām. 😉

Share