Magnusa mēnešu kūkas 1️⃣1️⃣ un 1️⃣2️⃣

Kūkām vienmēr it īstais laiks – arī pusgadu vēlāk! Bet ne bez iemesla šis bloga raksts bija tik ļoti aizkavējies – ceptajai siera kūkai meklēju īsto pamatni… Man negribējās klasiski saldos cepumus, bet variants ar apgrauzdētām auzu pārslām, kas sablendētas ar sviestu, bija pārāk drupens manai gaumei. Beigu beigās esmu izvēlējusies mīklu pamatnei – to meklē mazliet zemāk receptē! 😉

1️⃣1️⃣ mēnešu SIERA KŪKA

FYI – bildēs ir auzu pārslu pamatne, kas, lai gan veselīgāka, man šķita par drupenu, tāpēc receptē rakstu smilšu mīklas pamatni, ko pēc vairākiem mēģinājumiem esmu atzinusi par ērtāko un garšīgāko variantu.

Smilšu mīkla ir ļoti elementāri un ātri pagatavojama – virtuves kombainā sakapā 300g miltu ar 150g auksta sviesta, pievieno 1 ēd.k. skābā krējuma, 80g cukura un šķipsniņu sāls. Turpina kapāt līdz saveļas viendabīga masa. To izņem un uz pārdesmit minūtēm ieliek ledusskapī. Ja nav kombaina, tad visas šīs pašas sastāvdaļas var samīcīt kopā ar rokām vai silikona lāpstiņu, tikai tad sviestam jābūt ļoti mīkstam.

Mīklu iespiež formā – ciparam 11 ņēmu taisnstūra formu izmērā 16×20 cm un garenvirzienā pa vidu no follija uztaisīju sieniņu, lai sanāk divi šaurāki taisnstūri. Mīklu sabaksta ar dakšu un vēlams pārber ar kaltētām pupām vai zirņiem. Es cepu 200C, kamēr iekrāsojas pavisam gaiši brūna.

Kamēr cepas pamatne, pagatavo siera masu. Saputo vai labi samaisa 500g krēmsiera ar 80g pūdercukura, 70g skābā krējuma, 2 ēd.k. kartupeļu cietes, 2 olām, vaniļas cukuru, mazliet laima sulas un sarīvētu laima miziņu.

Mazliet padzesētai pamatnei virsū liek melleņu ievārījumu (nav obligāti) un pāri lej siera masu. Cepu 160C apmēram 1h 10min, beigās ieslēdzu arī ventilatora funkciju.

Kad viss atdzisis, izņem no formas un izgriež ciparam “11” trijstūrīšus, pārkaisa ar pūdercukuru un izrotā ar laimu un ogām.


1️⃣2️⃣ mēnešu PAVLOVA

Ar Pavlovu ir līdzīgi kā ar eklēriem – izklausās un izskatās sarežģīti, bet patiesībā viss ir gaužām vienkārši!

Pamatnei sausā bļodā saputo 6 olbaltumus ar 270g pūdercukura, 1 ēd.k. kartupeļu cietes un 1 ēd.k. laima vai citrona sulas. Kad masa saputojusies stingra un spīdīga, to ar karoti liek nepieciešamā cipara formā (rēķinoties, ka cepot mazliet uzpūtīsies). Pirmās 10min cep 160C temperatūrā, tad samazina temperatūru uz 100-110C un cep vēl 1h 10min.

Krēms varētu būt vienkārši putukrējums, bet man labāk patīk saputot 200ml saldā krējuma ar nedaudz pūdercukuru un 200g krēmsiera. To klāj virsū atdzesētai olbaltumu pamatnei un dekorē ar augļiem un ogām.

Ēdot secināju, ka manai gaumei prasās vairāk augļu, tāpēc ar tiem papildināju kūku vēlāk. Nākošreiz likšu vairāk uzreiz.

Ak, divpadsmit ciparu kūkas – katra pilnīgi citādāka! Un neviena nebija tik populārā ciparu kūka ar cieto medus biskvītu.

Šo recepšu sēriju sāku ar vēlmi parādīt, cik dažādas var būt ciparu kūkas un ka patiesībā jebkuru citu kūku var uztaisīt cipara formā. Tas man izdevās ar vieglākām un sarežģītākām receptēm, kuras, es ceru, kādam no lasītājiem noderēs! Lai skaisti mazie un lielie svētki! 🙂

Share

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.